Jihočeští policisté žádají o pomoc při pátrání po pohřešované seniorce Zdeňce Polívkové. Ženě je 78 let a v sobotu 28. dubna mezi 19:00 a 21:00 hodinou odešla ze Seniorcentra v ulici Husova v Českých Budějovicích a dosud se nevrátila zpět.
„Pohřešovaná žena je velmi drobné postavy, 160 centimetrů vysoká, má zelenohnědé oči a vrásčitý obličej. Oproti fotografii, která je zveřejněna na internetu, má žena šedé až bílé vlasy,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.
Přesný popis oblečení není znám, ale mohla na sobě mít žlutou košili, modré tepláky s barevnými pruhy a bílé pantofle. Seniorka je vitální, ve velmi dobré kondici a je schopná pěšky ujít velkou vzdálenost. Bere léky na podporu paměti a může působit zmateně.
„V případě, že máte o pohřešované ženě jakékoliv informace, viděli jste ji, či víte, kde se pohybuje, kontaktujte, prosím, policisty na telefonním čísle 603 466 590 nebo přímo na lince 158,“ doplnila mluvčí.
Osmasedmdesátiletou ženu, pohřešovanou od sobotního podvečera, nalezl v neděli večer náhodný svědek v blízkosti jednoho z Českovrbenských rybníků. Na místo okamžitě přivolal hlídku městské policie, která se o ženu postarala. Vzhledem ke zdravotnímu stavu dotyčné ženy strážníci přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která si ji převzala k ošetření. Následně oznámili nalezení pohřešované ženy policistům.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.