pátek 10. července 2020 Libuše / Amálie

VIDEO: Malý Matyáš si na lyžích zlomil holenní kost. Otec ocenil práci záchranářů a veřejně jim poděkoval

Ošetření lékařem a stoprocentní nasazení při záchranné akci bere většina lidí jako samozřejmost. Tatínek malého Matyáše, který na šumavském Zadově na začátku února spadl při lyžování a zlomil si holenní kost, to ale jako samozřejmost nebral a veřejně poděkoval záchranářům za jejich profesionální přístup. Natočil i video.

„Dovolte mi, abych vyjádřil velké díky všem zúčastněným složkám integrovanného záchranného systému, které zasahovaly 2. února v lyžařském areálu Zadov při úrazu mého syna čtyř a půl letého syna Matyáše, který utrpěl zlomeninu holenní kosti,“ napsal otec záchranářům. 

Matýsek svoji poslední jízdu na lyžích zakončil bohužel nešťastným pádem a zlomil si holenní kost. Prvotní ošetření poskytla malému chlapci Horská služba Zadov. Lékařská záchranná služba z Bechyně se snažila vyřešit přesun zraněného do blízkosti bydliště do Fakultní nemocnice Plzeň. „Letecký transport rovnou do Plzně se sice nakonec nepodařilo realizovat, ale o to více jsem rád, že jsme poznali opět velice profesionální, milý a vstřícný přístup nemocnice v Českých Budějovicích – velký dík patří dětskému oddělení, kde bylo o syna i mojí ženu skvěle postaráno,“ napsal otec chlapce. a dodal: „V neposlední řadě nesmím zapomenout na zajištění bezproblémového přesunu převozní sanitkou z Českých Budějovic do domácího ošetřování.“

Slova malého Matyáše potvrzují i lidé na Facebooku. „Chlapi ze Zadova dělají svojí práci jak jen nejlíp umí! Jsou to prostě borci a chlapi na svém místě,“ napsal Radim.

Foto horskasluzba.cz

Štítky horská služba, Zadov, záchrana, zlomenina, nemocnice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.