pátek 28. února 2020 Lumír

Důvěřivá žena poslala neznámému muži půl milionu, ten jí slíbil lásku a dům

Policisté z Táborska řeší v těchto dnech případ ženy, která údajně naletěla podvodníkovi. S mužem se seznámila přes Facebook na jaře. Napsal, že má v Turecku zakotvenou loď a potřebuje peníze, aby ji mohl dostat zpět. Žena, která věřila, že ji muž skutečně miluje, a že jí postaví dům, peníze poslala.

Žena na internetu hledala lásku, vztah a porozumění. Na Facebooku se seznámila s neznámým mužem, který vystupoval pod jménem Donald L Rae. Údajně měl žít ve Velké Británii. Dvojice si psala několik měsíců. Muž ženě sliboval lásku, vztah, společný život v Čechách, možná i manželství, ale hlavně postavení krásného domu.

„Svěřil se ženě s velkými potížemi s lodí, kterou má zakotvenou kdesi v Turecku a potřebuje peníze, aby ji mohl dostat zpět. Při slibu, že ženě postaví krásný dům, však požadoval i peníze na zálohy na stavební materiál a podobně. Žena, která uvěřila, že ji neznámý muž skutečně miluje, a že splní všechny sliby, které jí dal, internetovému příteli vyhověla a ve čtyřech splátkách poslala eura na turecký bankovní účet,“ uvedla tisková mluvčí policie Lenka Pokorná, která dodala, že částka, kterou žena poslala, přesahovala 480 tisíc korun.

Policisté opět a neustále varují všechny občany, aby byli obezřetní nejen při nákupech zboží přes internet, ale i při seznamování a především nebyli důvěřiví a nikdy neposílali žádné finanční obnosy na neověřené adresy a neznámým lidem.

Foto pixabay.com

Štítky podvod, peníze, policie, Táborsko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.