čtvrtek 21. listopadu 2019 Albert

EET porušila více než polovina kontrolovaných prodejců

Během srpna a září kontrolovali pracovníci Finančního úřadu pro Jihočeský kraj dodržování zákona o evidenci tržeb. Zkontrolováno bylo přes třicet prodejců na různých místech, pochybení přitom odhalili pracovníci v pětadvaceti případech. Více než deset případů bylo předáno do správního řízení, ve kterém hrozí prodejcům pokuta až do výše 500 tisíc korun.

První kontrolovanou lokalitou byla v rámci akce Vltava oblast pod Lipenskou hrází. „Pracovníci provedli pět kontrol v oblasti pohostinství. Při této kontrolní akci bylo zjištěno porušení zákona o evidenci tržeb v osmdesáti procentech případů,“ uvedla mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj Jana Králová.

Nejčastějšími prohřešky provozovatelů bylo nevystavení účtenek a neodeslání dat o nákupu do systému evidence tržeb. „Tři případy byly předány do správního řízení, v rámci kterého hrozí provozovatelům pokuta až do výše 500 tisíc korun,“ uvedla Králová.

Další oblastí, na kterou se pracovníci finančního úřadu zaměřili, byl 46. ročník výstavy Země živitelka. Tady zkontrolovali celkem 13 prodejců. Porušení zákona bylo zjištěno u poloviny z nich. „I zde byly nejčastější chyby v nevystavení účtenek nebo v jejich neodeslání. U šesti subjektů bylo zjištění předáno do správního řízení,“ popsala mluvčí.

Další kontrolní akce probíhala v rámci největší jihočeské pouti ve Strakonicích. Ze 17 kontrol pochybilo 70 procent prodejců. „Čtyři případy předali pracovníci finančního úřadu do správního řízení a dva vyřešili na místě pokutou,“ uzavřela Králová. 

Foto askew

Štítky Finanční úřad Jihočeského kraje, kontrola, eet, zákon, správní řízení

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.