neděle 8. prosince 2019 Květoslava

Opilý a neosvětlený cyklista hodil na silnici dopravní značku, hrozí mu pokuta až 50 tisíc korun

Veselou jízdu z restaurace měl v sobotu cyklista, který se bavil tím, že sebral přenosnou dopravní značku a o několik desítek metrů dál ji odhodil doprostřed silnice. Na výzvu k zastavení od městské policie nereagoval, když nakonec zastavil, své chování strážníkům vysvětlil tím, že si dal „8 kousků“. Třiatřicetiletému muži hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Hlídka opilého cyklistu vyhmátla v sobotu krátce před půlnocí na Lidické třídě. Cyklista v doprovodu další dvou kamarádu najednou sebral přenosnou dopravní značku a hodil ji na silnici. „Strážníci se za spuštěného výstražného a akustického zařízení snažili cyklistu zastavit. Ten však na výzvu k zastavení nereagoval a dál pokračoval v jízdě po chodníku. Tam záměrně shodil další dopravní značku i s podstavcem, ve kterém byla umístěna. Strážníci muže dostihli a zastavili ho,“ uvedla tisková mluvčí strážníků Věra Školková.

Třiatřicetiletý muž z Českých Budějovic své chování strážníkům vysvětlil tím, že si před jízdou dal „8 kousků“. Cyklista nadýchal 1,53 a 1,64 promile alkoholu. Případ dál bude řešit příslušný správní orgán.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky alkohol, cyklista, městská policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.