neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

Dvakrát se pokusil ukrást lahev vodky, dvakrát ho chytili. Třiašedesátiletého recidivistu čeká soud

Velkou chuť na lahev vodky měl v neděli třiašedesátiletý muž z Českobudějovicka. Svou touhu po alkoholu se rozhodl řešit krádeží. Jeho pokusy ale nebyly příliš úspěšné, vždy ho totiž zadržela ostraha prodejny. Muž přitom nebyl žádný nováček, za krádeže už byl v minulosti trestán. Teď mu hrozí až tři roky vězení.

K první krádeži došlo v neděli krátce po poledni v Suchomelské ulici. „Muž lahev odcizil z volně přístupného regálu a dal si ji do vnitřní kapsy bundy. Poté prošel kolem pokladen, kde byl zadržen pracovníkem bezpečnostní služby. Stejný skutek zopakoval ještě o pár hodin později v jedné prodejně v Českém Vrbném,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

 I v druhém případě se ale s lupem daleko nedostal. Ještě před odchodem ho opět zastavila ostraha prodejny. „V obou případech na místo přijeli policisté, kteří zjistili, že muž se uvedených skutků dopustil, ačkoliv byl za přečin krádeže v minulosti odsouzen a je v současnosti ve zkušební době. Policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení,“ dodala mluvčí.

Muž tak čeká do dvou týdnů soud, kde mu hrozí až tříleté vězení.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky krimi, policie, krádež, zloděj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.