neděle 1. listopadu 2020 Felix

Obžalovaný z loňské vraždy na Táborsku je podle znalce nezralá osobnost

Za nezralou osobnost s poškozenou sebekontrolou a sklony k impulzivnímu jednání označil znalec z oboru psychologie Filipa Vondráka, který podle obžaloby loni zavraždil na Táborsku muže. Hrozí mu až výjimečný trest. Znalec Karel Netík dnes u soudu v Táboře uvedl, že u Vondráka je vysoká možnost recidivy.

Tragédie se stala loni v srpnu. Kriminalisté zjistili, že obžalovaný po hádce šestačtyřicetiletého muže napadl nožem a několikrát jej bodnul. Po vraždě tělo ukryl na jednom pozemku a zamaskoval různými předměty, například větvemi a odpadem. Kriminalisté pak zavražděného našli několik dní po činu.

Dvaadvacetiletý muž v hádce ubodal známého, jeho tělo ukryl na zahradě a zaházel odpadky

Kriminalisté řeší od začátku týdne vraždu, která se stala na Táborsku. Vrahem by podle nich měl být dvaadvacetiletý muž, který v hádce ubodal šestačtyřicetiletého muže. Na místě byli další dva muži ve věku sedmatřicet a osmatřicet let. Policisté...

Podle testů má dvaadvacetiletý Vondrák inteligenční kvocient 70. „Je to hrubě podprůměrný intelekt. My jsme to dříve nazývali slaboduchostí,“ uvedl Netík u soudu. Podle něj je Vondrákova prognóza z psychologického hlediska směrem do budoucnosti značně nepříznivá. „Zvláště, pokud bude užívat alkohol,“ uvedl. Podle odhadu odborníku měl Vondrák v době činu v krvi 2,5 až 3,2 promile alkoholu. Netík řekl, že i tento fakt pomohl spustit agresivní jednání.

V souvislosti s případem jsou obžalovaní další dva muži. Podle kriminalistů o vraždě věděli, neinformovali o tom policii. Navíc s Vondrákem vykradli dům i garáž zavražděného. Ukradli nářadí a další věci, které chtěli prodat. Hrozí jim až pětileté vězení.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky soud, vražda, Tábor, 2019

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.