úterý 22. září 2020 Darina

Žalobce zastavil stíhání muže, který v Písku střílel na cisternu a osobní auto

Státní zástupce zastavil stíhání pětatřicetiletého muže z Prahy kvůli lednové střelbě na osobní auto na silnici I/4 na Příbramsku a na cisternu v Jihočeském kraji. Obviněný nebyl podle znaleckých zkoumání v době činu příčetný, tudíž ani trestně odpovědný. Při incidentech nebyl nikdo zraněn, muži hrozilo 15 až 20 let nebo až výjimečný trest.

Řidič BMW X1 vystřelil na silnici I/4 u Zalužan na osobní vůz Škoda Kodiaq. Na území Jihočeského kraje zasáhl také cisternu převážející pohonné hmoty. Výstřely poškodily jen vrchní plášť. Muž se zřejmě zbraně po činu zbavil, potápěči ji hledali v Otavě.

Soud poslal do vazby muže stíhaného za střelbu na auto a cisternu

Okresní soud v Příbrami dnes poslal do vazby pětatřicetiletého muže z Prahy, který je stíhán kvůli středeční střelbě na osobní auto na silnici I/4 na Příbramsku a na cisternu v Jihočeském kraji. Řekl mluvčí soudu Miloslav Boudník. Při incidentech...

Policie muže obvinila z pokusu o vraždu a obecného ohrožení. Začátkem června však vrchní komisař podal státnímu zástupci návrh na zastavení trestního stíhání. Podle Suchánkové tak učinil s ohledem na výsledky znaleckých zkoumání, které policie obdržela. „Státní zástupce tento návrh akceptoval," uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Dnešní Právo napsalo, že žalobce pachateli navrhuje ochrannou ústavní léčbu. Kvůli své diagnóze by měl muž přijít o zbrojní průkaz.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pcr.cz

Štítky zbraň, střelba, policie, soud, vazba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.