neděle 17. října 2021 Hedvika

Cyklista na Jindřichohradecku spadl z elektrokola, v nemocnici později zemřel

Dopravní policisté řeší tragickou dopravní nehodu, při které zemřel cyklista. Podle informací od policie se pravděpodobně nevěnoval řízení, pravým pedálem se zachytil o povrch silnice a spadl. Na místě přistával vrtulník letecké záchranné služby, který muže transportoval do nemocnice v Budějcích. Tam ale cyklista svým zraněním podlehl.

K nehodě došlo včera krátce po půl desáté dopoledne. Cyklista jel na pánském trekingovém elektrokole ve směru od Nové Bystřice na obec Klášter. Pravděpodobně se ale plně nevěnoval řízení a nepřizpůsobil jízdu technickým vlastnostem jízdního kola. 

„Při jízdě nezvládl řízení elektrokola a pravým pedálem se zachytil o povrch vozovky, kdy následkem toho spadl na silnici. Ke střetu elektrokola s jiným vozidlem nebo jiným účastníkem silničního provozu nedošlo,“ popsala tisková mluvčí policie Hana Millerová

Z místa nehody muže do nemocnice transportoval záchranářský vrtulník. Svým zraněním ale bohužel podlehl. „Případ si převzali jindřichohradečtí dopravní policisté, kteří na místě zjistili, že cyklista neměl za jízdy na hlavě nasazenou ochrannou přilbu,“ dodala mluvčí. 

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky tragická dopravní nehoda, policie, Jindřichohradecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.