sobota 31. října 2020 Štěpánka

FOTO: Silně opilý řidič křižoval svým autem ulice Budějc. Kličkováním upoutal pozornost strážníků

Řidiče, který ohrožoval sebe i ostatní účastníky silničního provozu, zastavila v neděli hlídka městských strážníků v Suchém Vrbném. Muž za volantem Renaultu na sebe upozornil tím, že nebyl schopný udržet automobil v jízdním pruhu a přejížděl ze strany na stranu. Důvod byl jednoduchý. Za volant usedl pod vlivem alkoholu.

„Strážníci řidiče neprodleně zastavili na bezpečném místě a vyzvali jej k předložení dokladů a k podání vysvětlení. Třiačtyřicetiletý muž z Protivína byl podroben orientační dechové zkoušce na alkohol. Nebylo žádným překvapením, že vyšla s pozitivním výsledkem,“ shrnul mluvčí strážníků David Štýfal.

Řidič nadýchal 2,38 promile. „Muž se stal podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu řešení,“ dodal Štýfal.

Přítomnost policie opilému řidiči evidentně nedělala radost. Při příjezdu hlídka proto začal být velmi agresivní. „Zasahujícím policistům nadával a vyhrožoval jim. Muž skončil na protialkoholní záchytné stanici, kam musel být převezen v poutech,“ uzavřel mluvčí.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MP České Budějovice

Štítky České Budějovice, městská policie, alkohol

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.