úterý 26. října 2021 Erik

Na dálnici D3 někdo hodil kámen na projíždějící auto. Policie hledá svědky události

Jihočeští policisté pátrají po svědcích, kteří by mohli pomoct s jedním z vyšetřovaných případů. V něm měl zatím neznámý pachatel hodit na jedoucí vozidlo pravděpodobně kámen a poškodit tak přední sklo auta. Nešlo přitom o jediný podobný případ, ke kterému v posledních týdnech došlo.

K incidentu mělo dojít 1. července kolem sedmé hodiny večer. Zatím neznámý pachatel se měl podle policie dopustit trestného činu poškození cizí věci. Na přemostění dálnice D3 v katastru obce Chotýčany na 123,5 kilometru měl na jedoucí automobil hodit pravděpodobně kámen, který poškodil čelní sklo auta. 

„Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič jel v pravém jízdním pruhu a všiml si, že na přechodové lávce jsou 3 osoby. Mělo se jednat pravděpodobně o chlapce do věku 10 let. Jeden z nich měl mít na sobě bílé triko a šortky. Všichni měli na hlavě přilby a měli u sebe jízdní kola, není vyloučeno, že to byla terénní kola BMX,“ uvedla mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

K podobnému případu mělo přitom dojít i 30. června kolem jedné hodiny odpoledne na přemostění nad silnicí číslo 34. Podle policie mohl být pachatelem mladý muž s černými vlasy.

„Policisté žádají případné svědky, především řidiče, kteří inkriminovanými místy projížděli a viděli někoho podezřelého nebo měli v uvedené době zapnutá záznamová zařízení ve svých vozidlech, aby se obrátili na policisty na telefonní číslo 974 226 730 nebo přímo na linku 158. Za pomoc děkujeme," uvedla mluvčí.

Ohodnoť článek

Foto Policie ČR

Štítky krimi, policie, náklaďák

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.