středa 19. ledna 2022 Doubravka

Mladý muž neunesl rozchod s přítelkyní. Policie ho viní z nebezpečného pronásledování

Desítky zpráv denně, vyhrožování a pronásledování. Toho všeho se měl dopouštět mladý muž z Jindřichohradecka, který podle policie pravděpodobně neunesl rozchod se svou přítelkyní. Ta se kvůli jeho chování začala bát o svůj život, ale i o život své dcery a obrátila se na policisty. Muž je od začátku ledna trestně stíhán.

Podezřelý muž měl svou bývalou partnerku pronásledovat zhruba od září loňského roku. Měl jí také vyhrožovat, že pokud se k ní a jejich dceři přiblíží jiný muž, tak ho „zlikviduje“. O to se pokusil v polovině října, kdy fyzicky napadl současného přítele poškozené.

„Dále měl podezřelý muž opakovaně a dlouhodobě vyhledávat osobní blízkost bývalé přítelkyně mimo nezbytnou dobu, kterou musí žena strpět při předávání jejich dcery. Měl ji také sledovat na různých místech jejího pobytu v Jindřichově Hradci, náhodně ji potkával ve městě nebo na ni čekat před sportovištěm, ze kterého šla s dcerou,“ popsala okolnosti případu policejní mluvčí Hana Bílková Millerová. Kromě toho jí navíc posílal desítky zpráv.

Na začátku ledna předali jindřichohradečtí policisté muži sdělení podezření z nebezpečného pronásledování. „Podezřelý muž svým jednáním u poškozené vzbuzuje důvodnou obavu nejen o její život a zdraví, o život a zdraví její dcery, ale i jejího současného přítele. Nyní je podezřelý muž jindřichohradeckými policisty trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení,“ dodala mluvčí.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky krimi, policie, pronásledování, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.