pondělí 26. září 2022 Andrea

Ve Strážkovicích hořela stodola. Vznikla škoda za milion

Ve Strážkovicích na Českobudějovicku došlo v úterý 19. července krátce před půlnocí k požáru stodoly. U události zasahovaly celkem čtyři jednotky hasičů a šest cisteren. Vzniklá škoda se vyšplhala na jeden milion korun. Příčina vzniku požáru je nyní v šetření.

Krátce před půlnocí obdrželi hasiči oznámení o požáru stodoly v obci Strážkovice na Českobudějovicku. Jednalo se o plný rozsah požáru střechy objektu, v ohrožení byl i dům v těsném sousedství.

„Hasiči se v první fázi hašení zaměřili na uchránění navazujícího rodinného domu. Z objektu byly evakuovány tři osoby, které si převzali záchranáři. Krátce před jednou hodinou ranní velitel zásahu podal zprávu, že obytnou část domu se podařilo od požáru odříznout a uchránit,“ uvedla mluvčí jihčeských hasičů Vendula Matějů a doplnila, že ještě před tím, než se propadla střecha stodoly, stihli hasiči vynést ven dvě tlakové láhve.

K úplné likvidaci požáru došlo až okolo půl páté ráno. Další dvě hodiny na místě zůstala ještě místní dobrovolná jednotka hasičů, která se postarala o dohled nad požářištěm.

Požár způsobil škoda za jeden milion korun a jeho příčina je nyní v šetření.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZS Jihočeského kraje

Štítky požár, hasiči, stodola, škoda, milion, krimi

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.