sobota 13. srpna 2022 Alena

Jihočeští psovodi dopadli dalšího lovce vltavínů. Kopal i přes zákaz činnosti

Českobudějovičtí policejní psovodi dopadli v úterý pozdě večer nedaleko Nových Hradů dalšího nelegálního hledače vltavínů. Devětadvacetiletý muž z Českobudějovicka kopal v lese poblíž obce Byňov, přestože byl za ilegální těžbu vltavínů v minulosti již potrestán a má platný zákaz činnosti.

Policisté vyrazili v úterý večer na pravidelnou kontrolu míst, kde často dochází k nelegální těžbě vltavínů. Krátce po desáté hodině si všimli v lese v katastru obce Byňov u Nových Hradů několika osob.

„Jedna z nich se dopouštěla protiprávního jednání, když za pomoci přinesených lopat a cepínů úmyslně narušoval půdu kopáním a přehrabováním zeminy s cílem nalézt vltavíny,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. Policisté následně zjistili, že se jedná o devětadvacetiletého muže z Českobudějovicka, který byl při ilegální těžbě vltavínů již dříve přistižen a má aktuálně platný zákaz narušování půdního krytu stanovený Českou inspekcí životního prostředí.

„Případ si převzali policisté z obvodního oddělení Trhové Sviny a zahájili úkony trestního řízení ve věci maření úředního rozhodnutí a vykázání,“ doplnila Schwarzová.

V případě prokázání viny nyní hrozí muži až dva roky vězení.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky krimi, policie, ČR, kopáči, vltavíny, Jihočeský, zákaz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Richard Schmidtmajer

Tahle zlodějská pakáž nejen že krade, ale i ničí často soukromé lesy kde podkopávají stromy a neštítí se kopat i na zasetých polích. To by měli dostat v rozsudku k náhradě s uvedením do původního stavu.

pátek, 5. srpna 2022, 11:35

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.