neděle 24. října 2021 Nina

Budějčtí policisté odhalili úvěrový podvod za dva miliony korun

Osmatřicetiletého muže a čtyřiačtyřicetiletou ženu stíhají českobudějovičtí policisté pro úvěrový podvod za dva miliony korun. Žena při žádosti o hypotéku pozměnila na popud muže údaje o příjmu, řekla v pátek policejní mluvčí Regina Tupá.

Podezřelá žena uzavřela začátkem ledna 2010 v Českých Budějovicích jako podnikatelka smlouvu o hypotečním úvěru ve výši bezmála dvou milionů korun, a to na nákup bytu. V rámci schvalovacího procesu však uvedla nepravdivé skutečnosti o svých výdělcích.

Předložila zfalšované daňové přiznání za rok 2009, ve kterém uvedla své příjmy ve výši 1 600 000. Její příjmy přitom činily ve skutečnosti 190 tisíc korun. Takto jednala na popud iniciativy 38letého muže z Českobudějovicka, který vše zosnoval s cílem získat finanční provizi jako odměnu za zprostředkování prodeje bytové jednotky od vlastníka, jedné českobudějovické společnosti. Podezřelý muž předal 44leté ženě zfalšované daňové přiznání a daňovou složenku, jako potvrzení o zaplacení daně z příjmu,“ řekla Tupá.

Na základě zfalšovaných údajů finanční ústav úvěr schválil, žena však dosud zaplatila ani jednu splátku. Policisté ve čtvrtek dvojici obvinili, oběma hrozí až osm let vězení, dodala Tupá.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.