Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

Dva měsíce prázdnin aneb Kam s ním??

Dlouho očekávané prázdniny jsou už na dosah. Pro děti znamenají především volnost bez učení a vstáváni do školy. Pro rodiče ovšem dva měsíce prázdnin znamenají také starost, jak vyřešit program dítěte. Ne každý má „hlídací“ babičku a dědu, ne každý má možnost dlouhé dovolené a nechat dítě samotné doma také zodpovědní rodiče nepovažují za rozumné.

 

Řešením jsou pro mnohé tradiční letní tábory, ale ani ty nejsou vždy ideální, zejména u mladších dětí. Optimálním kompromisem mohou být letní příměstské tábory, tedy tábor, do kterého ráno dítě rodič přivede a v pozdním odpoledni jde dítě domů. Jaká je jejich nabídka v Českých Budějovicích?

Příměstské tábory již několik let nabízí Dům dětí a mládeže České Budéjovice. Také pro letošní rok

DDM připravil dva příměstské tábory s tradičním programem her a soutěźí . V červenci a v srpnu proběhne vždy jeden turnus a v současné době jsou již oba plně obsazeny. Rodiče, kteří se o možnost účasti na táborech zajímali a pro obsazenost míst na táboře nebyla přihláška dítěte přijata, konstatovali, že by uvítali více turnusů tábora.

Zajímavý program s námětem ekologie a poznáváni přírody nabízí ve svém středisku ekologické hnutí Cassiopeia, bohužel také pouze v časovém omezení – ve dnech 15. - 19.8. 2011. Zázemí tábora bude v sídle Cassiopeiy –  na sídlišti Vltava v areálu MŠ Jizerská

Příměstský tábor s angličtinou pořádá společnost Watsenglish Ltd. Pro děti bude připraven zábavný program, během kterého zažijí nejen dobrodružství, ale především budou mít možnost zdokonalit si angličtinu s rodilým mluvčím. Zázemí tábora bude v MŠ Nerudova , pořádán je ale také jen jeden turnus - 11.7. - 15.7. .

Chaloupky – to je název programu letních  táborů, které organizuje Salesiánské středisko České Budéjovice. Mezi tábory, které charakterizuje rodinná atmosféra a zajímavý program, je také tábor příměstský. Bude se konat ve dnech 25.-29. července 2011 , je určen dětem z 3. - 7. tříd a slibuje opravdu atraktivní program - spoustu her přímo ve Středisku, návštěvu ZOO Ohrada  v Hluboké n. Vltavou, koupání v hlubockém aquaparku a celodenní výpravu na Dívčí kámen, kde  proběhne bojová hra..

Příměstský tábor pořádá také jazyková škola Lingo. Program tábora je zaměřen na Montessori výchovu a rozvoj dětské osobnosti, včetně uplatnéní prvků ekologické tématiky a to i ve stravování - obědy a svačinky v BIO kvalitě, vegetariánská strava, tj. s vyloučením masa a masných výrobků a omezením mléčných výrobků .  Také tento tabor má ale jen dva turnusy – v červenci a v srpnu.

Příměstské tábory pro své členy pořádají také některé sportovní kluby, možnost účasti na táboře je tedy omezena pouze na členy klubu, program tábora pak má převážně tréninkový charakter.

Vše nasvědčuje tomu, že přihlásit dítě na příměstský tábor  v Českých Budějovicích vyžaduje značný předstih a pečlivé sledování nabídky jednotlivých subjektů.

Autor: askew, Budějcká Drbna

Štítky příměstský tábor, České Budějovice, Vltava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Dva měsíce prázdnin aneb Kam s ním??  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.