sobota 19. června 2021 Leoš

Muž měl mířit puškou na děti

Dne 21. listopadu 2011 v 16:41 hod. byla na linku 156 přijata dvě na sobě nezávislá telefonická oznámení, dle kterých mělo dojít v ulici M. Chlajna ke konfliktu několika dětí a staršího muže. Podle informací, které jsme od jednoho ze svědků obdrželi, měl muž po dětech střílet z pušky, nejspíše ze vzduchovky.


Na místo byla proto vyslána i autohlídka strážníků MP ČB, které se zde přihlásili oba kolemjdoucí, jež celou událost oznamovali na tísňovou linku městské policie. Jeden ze svědků strážníkům uvedl, že šel náhodou kolem dětského hřiště, když k jeho okraji přiběhl rozčilený muž se zbraní v ruce, kterou zde začal nabíjet a křičet na přítomné děti, že jestli mu nedají pokoj, tak je může všechny postřílet. Tento svědek strážníkům dále uvedl, že muž poté odběhl do svého bytu, kde si rozsvítil tak, aby na něj bylo vidět a poté zde začal chodit od okna k oknu a přitom měl na děti mířit.

Po příjezdu strážníků byl již na místě klid a kromě svědků se zde již nikdo nenacházel. Hlídka proto vyzvala muže, aby otevřel dveře od bytu, což muž po chvíli učinil se slovy „To jsem rád, že jste tady. Já už to déle nevydržím“ a pozval strážníky dovnitř. Zde strážníkům potvrdil, že zde měl před chvílí konflikt s několika dětmi, které mu házely kameny do oken. To se prý opakuje s železnou pravidelností již delší dobu a většinou tehdy, když končí v přilehlé škole výuka. Dále však popřel, že by zbraní na někoho mířil či střílel, což ale bylo v rozporu s tvrzením jednoho ze svědků. Muž pouze potvrdil, že se zbraní vyběhl ven a zde s ní hrozil dětem.

Celý případ tak byl předán přivolané hlídce Policie ČR, který si celou událost od strážníků převzala k dořešení. 

Autor: Mgr.Václav Sup, MPČB

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.