středa 20. října 2021 Vendelín

Nový rok na budějcké „obchodce“ nezačal, prý tam byla bomba

AKTUALIZOVÁNO: Na studenty a učitele budějcké Obchodní akademie v Husově ulici č. p. 1 čekalo dnes ráno nemilé překvapení. Půl hodiny před začátkem vyučování totiž neznámý mužský hlas ohlásil na linku tísňového volání 112, že v objektu školy je bomba. První školní den po vánočních prázdninách nakonec začal až ve čtvrt na deset.

„Na místo se bezprostředně po oznámení dostavila kompletní výjezdová skupina Služby kriminální policie a vyšetřování, hlídky policistů z obvodních oddělení policie, policejní pyrotechnik, psovodi se služebními psy, strážníci městské policie, pracovníci a vozidla Rychlé záchranné služby a Hasičské záchranné služby,“ uvedla v úterý ráno policejní mluvčí Regina Tupá.

Všechny osoby, které se v inkriminované době v objektu nacházely, byly vyzvány, aby ho neprodleně opustily. „V současné době stále probíhá opatření, ale žádný nástražný výbušný systém zatím nebyl nalezen,“ dodala v úterý před desátou hodinou dopolední mluvčí.

V případě, že policisté prokážou zatím neznámému výtečníkovi vinu, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody za šíření poplašené zprávy. „Pachatelé si zřejmě neuvědomují, že v době, kdy jsou na místě desítky záchranářů, hasičů, policistů, může být jejich pomoc potřeba úplně někde jinde, například při záchraně života,“ uzavřela Tupá.

Foto: archiv školy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jana Voříšková

šla jsem zrovna do školy a nevěřila jsem svým očím, co se to děje. Díky za zprávu.

úterý, 3. ledna 2012, 13:45

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.