sobota 24. července 2021 Kristýna

Pravděpodobný vrah po 11 hodinách zadržen!

Jak jsme vás již informovali, žádali jihočeští policisté širokou veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli zvlášť závažného násilného trestného činu na jehož konci zůstal mrtvý mladý muž. Pátrání díky usilovné práci kriminalistů výrazně pokročilo a my vám přinášíme jeho aktuální stav.

Jihočeští kriminalisté, specialisté na objasňování nejzávažnějších násilných trestných činů vyšetřují od nočních hodin společně s Jindřichohradeckými kriminalisty zvlášť závažný zločin vraždy. Neuplynulo více jak 11 hodin a kriminalisté mají před sebou v policejní cele možného pachatele.

Na jeho stopu kriminalisty přivedla rychlá a profesionální práce. Od prvních minut nervy drásajícího zavolání na tísňovou linku záchranářů, a to několik minut po půl deváté středečního večera, se rozjela rozsáhlá akce. K smrtelně zraněnému krvácejícímu muži, který sám sobě telefonicky volal pomoc, vyrazilo vozidlo rychlé záchranné služby a nejbližší policejní hlídka. Chroptící muž do telefonu řekl, že krvácí a leží na silnici za Dačicemi ve směru na Jemnice. Záchranná služba na popsaném místě nalezla těžce zraněného, zakrváceného muže. Muž stačil ještě lékařům říct pár posledních vět a přes veškerou poskytnutou péči v sanitce zemřel. Jméno útočníka, ale říci nestačil.

Kriminalisté po zajištění místa činu začali pátrat po příčinách a průběhu incidentu, který předcházel násilné smrti osmadvacetiletého muže z Dačicka. Zjistili, že muž zůstal po útoku bez pomoci, opuštěný a umírající mimo civilizaci, několik set metrů za pomyslnými hranicemi města Dačice, sám a v naprosté tmě. S okolím pak muže na několik jeho posledních okamžiků spojil mobilní telefon. Vrah po útoku z místa utekl. Pravděpodobně on nyní kriminalistům odpovídá na otázky, jak k celému incidentu s tragickým koncem došlo, kde a kdy přesně začal a proč nakonec muže smrtelně bodl a tím jej zavraždil.

Vyšetřovatelé nejsou ještě zdaleka s případem hotovi, jakmile to však zajištěné důkazy a výpovědi umožní, zadrženého muže (30 let) pravděpodobně obviní ze zločinu vraždy. Následující hodiny tak rozhodnou o osudu muže, který nechal druhého bez pomoci umírat na kraji silnice jako autem sraženého psa.

Napsal mjr. Mgr. Jiří Matzner, PČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.