Pá 14. 8. 2026Alan
Kultura

Festival Mili fest v Hořicích na Šumavě opět podpoří talentované děti

RRedakce1 minuta čtení26. 6. 2018, 9:08
Mili fest
Mili fest · Foto: horicenasumave.cz

Festival Mili fest se již podruhé vrátí do Hořic na Šumavě. V zastřešeném amfiteátru se uskuteční v sobotu 30. června a opět nabídne mimo jiné bohatý hudební a sportovní program. Akci organizátoři připravují ve spolupráci s městysem Hořice na Šumavě a TJ Shotokan karate Hořice na Šumavě pod vedením Jaroslava Kopala.

Festival zahájí ve 13 hodin hrou na japonské bubny TAIKO DO olomoucký muzikoterapeut a vynikající bubeník Ivo Batoušek. Na programu je dále například vystoupení TJ Shotokan karate Hořice na Šumavě, úkazka výcviku zásahových psů Policie České republiky či hudební improvizace Patrika Kee. Akci bude moderovat Kateřina Huberová z Českého rozhlasu Ostrava.

Večer se pak od 18:30 uskuteční zábava – nejdříve vystoupí pop/rocková zpěvačka Lenka Lo Hrůzová a od 20 hodin Lazareth. Vstupné na celodenní festival je sto korun, děti zdarma. Celý výtěžek bude věnován na podporu dětského oddílu Shotokan karate Hořice na Šumavě.

Mili fest je již tradiční událost, která se kromě Hořic na Šumavě koná i v Radslavicích a Věřnovicích. „Akce má za cíl pomoci dětem objevit v sobě vlastní potenciál, zjistit, v čem jsou výjimečné. Právě podporované a úspěšné děti jim mohou být inspirací,“ upozorňuje starosta Hořic na Šumavě Martin Madej a dodává, že za festivalem stojí lidé, kteří mají na kontě nejeden úspěch, přičemž svým talentem dokázali prorazit i za hranice regionu.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Kulturní tipy: Zajeďte do Mirotic za loutkami, do Krumlova za skláři nebo na slavnostiKultura

Kulturní tipy: Zajeďte do Mirotic za loutkami, do Krumlova za skláři nebo na slavnosti

Další srpnový víkend je tu a s ním i řada akcí na jihu Čech. V Bechyni se konají slavnosti s dechovou hudbou, v Miroticích proběhne setkání loutek, Žumberk ožije tradičními řemesly a v Blatné se uskuteční Růžobraní. A kdo chce víkend spojit s pomocí druhým, může se zapojit také do sbírky letního oblečení v Budějcích.

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářitSpolečnost

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářit

V Rožnově v Českých Budějovicích vzniklo místo, které propojuje česko-anglickou školku a jesle s Montessori přístupem, příměstské tábory, programy pro rodiče s dětmi a odpolední rozvojové volnočasové aktivity pro školní děti nebo také rozšiřující se nabídku o individuální podporu pro děti se speciálními potřebami. O tom, proč Hvězdné děti vznikly a jaká je jejich vize, jsme si povídali se zakladatelkou Mgr. Kamilou Štindlovou.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook