Čt 13. 8. 2026Alena
Kultura

Otáčivé hlediště přilákalo skoro 56 tisíc diváků. Jedničkou byl horor Dracula

Eelinka.talirova@seznam.cz2 minuty čtení10. 9. 2018, 13:02
Horor Dracula. Zdroj: otacivehlediste.cz
Horor Dracula. Zdroj: otacivehlediste.cz · Foto: otacivehledicte.cz, otacivehlediste.cz

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově přilákalo letos téměř 56 tisíc diváků, kteří mohli shlédnout devadesát jedna představení. Novinkou jubilejní šedesáté sezóny bylo uvedení her s více jazyčnými titulky. Největším trhákem se stal horor Dracula.

Jsem velice rád, že i letos jsme na Otáčivém hledišti mohli přivítat domácí i zahraniční hosty. Vážím si našich souborů a děkuji jim za excelentní výkony. Věřím, že budoucnost točny se nadále bude ubírat tím nejlepším směrem, a že i v příštích letech s námi budou diváci spokojeni tak jako letos. Měli bychom si uvědomit, že jsme nejnavštěvovanější letní scénou v České republice a do budoucna usilovat o co nejlepší podmínky pro diváky i účinkující,“ okomentoval ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

Otáčivé hlediště letos poprvé hrálo představení i s vícejazyčnými titulky, díky čemuž zpřístupnilo jedinečný kulturní zážitek nejen zahraničním divákům, ale i lidem se sluchovým postižením. 

Jihočeské divadlo odehrálo na krumlovské točně osm titulů. Premiérově mohli diváci vidět horor Dracula a dobrodružné představení Ztracený svět, ale i komedii Dekameron, opery Rusalka, Trubadúr, Příhody lišky Bystroušky, balet Valmont a detektivní komedii Pes Baskervillský.

Největším trhákem se stal právě horor Dracula, který navštívilo nejvíce diváků a řadí se k nejvýpravnějším inscenacím. „U Draculy se povedla hlavně velkolepá inscenace. Myslím, že diváky bude těšit ještě mnoho sezón,“ prozradila Martina Schlegelová, která má za sebou první sezónu na otáčku.

I představení Ztracený svět od herců Malého divadla se setkalo s úspěchem. Obří loutky pravěkých ještěrů nenechají v klidu malé ani velké diváky. Bylo jasné, že dinosauři budou velký tahák, ale myslím, že pro řadu diváků bylo překvapením, jak naše loutky díky své úžasné technologii a nápaditému vizuálu v inscenaci fungují, jak jsou velké, kolik jich je a jak se vlastně hodí do barokních zahrad. Vždy když se v naší inscenaci objevily loutky dinosaurů, nastal v hledišti (a nejenom u dětského publika) obrovský úžas a nadšení,“ popsal režisér Petr Hašek.

Divadlo měla za sezónu odehrát 92 představení, jedno ale muselo být kvůli nepříznivému počasí zrušeno. Celkem se na krumlovském otáčku otočilo 55 961 diváků. Na příští sezónu chystá premiéry baletu Šípková Růženka a opery Turandot. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook