Čt 13. 8. 2026Alena
Kultura

Stejskalkou a Širokou se proháněli umělci. Malé divadlo představilo Maringotku

Eelinka.talirova@seznam.cz1 minuta čtení29. 5. 2019, 20:46
Stejskalkou a Širokou se proháněli umělci. Malé divadlo představilo Maringotku
Stejskalkou a Širokou se proháněli umělci. Malé divadlo představilo Maringotku · Foto: jana.kroneislova@seznam.cz

Vystoupení amatérských i profesionálních umělců dnes odpoledne zaplnila centrum města. Stejskalka a Široká se už počtvrté staly hlavním dějištěm pouličního festivalu Posousedsku. Kromě toho mohli lidé nahlédnout do narozeninové Maringotky Malého divadla.

Na slavnostech vystoupily sbory Biskupského gymnázia, Česko – anglického gymnázia a Dukelské základní školy. Připojil se i sbor opery Jihočeského divadla a další hudebníci.

Do programu se zapojilo i Jihočeské muzeum komentovanou prohlídkou, Ústav pro studium totalitních režimů s komunitními procházkami, studenti Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity s fyzikální show a Alšova jihočeská galerie s výtvarnou dílnou.

Drobné dárky a něco dobrého k zakousnutí mohli lidé zakoupit v dobročinném obchůdku Střediska rané péče. Podpořit tak mohli děti se zrakovým postižením. Malé divadlo představilo svoji narozeninovou maringotku. „Bylo to skvělý, vůbec jsem nečekala, že mě to takhle vezme,“ řekla bezprostředně po instalaci jedna z divaček.

Na akci už lidé chodí pravidelně. Letos se konal její čtvrtý ročník. „Jsme tady potřetí. Prvně jsme to bohužel nestihli. Slavnosti máme rádi, protože je to něco trochu jiného a dětem se tady moc líbí,“ popsala Martina Janešová z Budějc.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook