St 12. 8. 2026Klára
Míčové sporty

Novým kapitánem Jihostroje se stal Luboš Bartůněk

MMatěj Mayer1 minuta čtení20. 10. 2025, 7:00
Novým kapitánem Jihostroje se stal Luboš Bartůněk
Novým kapitánem Jihostroje se stal Luboš Bartůněk · Foto: VK Jihostroj

Půl sezony stačilo Luboši Bartůňkovi na to, aby se vyprofiloval jako lídr volejbalistů Jihostroje. Poté, co ukončil kariéru dosavadní kapitán Petr Michálek, tak bude páska přišita na dres právě prvnímu nahrávači českého národního týmu.

Od roku 2022, kdy skončil dlouholetý kapitán Radek Mach, nevydržel s kapitánskou páskou v Jihostroji nikdo déle než jednu sezonu. Brazilec Eduardo Carísio po mistrovské sezoně vyslyšel atraktivní nabídku z Turecka a legendy Martin Kryštof s Petrem Michálkem po jedné sezoně v roli kapitána ukončili kariéru.

Nový kapitán Luboš Bartůněk má slušný předpoklad vydržet déle. V pětatřiceti letech je nejzkušenějším hráčem mužstva, ale s Jihostrojem má víceletou smlouvu a jeho výkony na nedávném mistrovství světa ukázaly, že zdaleka nepatří do starého železa. Naopak. Vyzrál a hraje možná v životní formě.

Že přebírá pásku po osobnostech jako jsou Radek Mach, Martin Kryštof či Petr Michálek si velmi považuje. „Když se podívám na to, kdo byl kapitánem Jihostroje přede mnou, tak je to velká pocta. Jsou to legendy celého českého volejbalu. Já jsem byl kapitán už v sezoně 2020/21 v Ústí nad Labem a byla to zrovna jedna z nejúspěšnějších sezon, tak doufám, že podobné to bude i v Jihostroji,“ říká Luboš Bartůněk, kterému ve sbírce stále chybí titul z české extraligy.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionůZprávy

Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionů

Odhadované náklady na přestavbu táborského venkovního bazénu a nedaleké sportovní haly činí více než 250 milionů korun. Město chce obě sportoviště rekonstruovat současně. Práce by mohly začít v příštím roce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook