St 12. 8. 2026Klára
Ostatní sporty

Šáchová a Osouchová z TJ Karate bojovaly v Umagu o olympiádu. Do Buenos Aires nepostoupily

Mmhermi@gmail.com2 minuty čtení5. 7. 2018, 10:32
Šáchová a Osouchová z TJ Karate bojovaly v Umagu o olympiádu. Do Buenos Aires nepostoupily.
Šáchová a Osouchová z TJ Karate bojovaly v Umagu o olympiádu. Do Buenos Aires nepostoupily. · Foto: Archiv TJ Karate České Budějovice

Kvalifikační turnaj v karate, ze kterého se postupovalo na Young Olympic Games do argentinského Buenos Aires, hostil minulý týden chorvatský Umag. O nominaci na prestižní olympiádu mládeže bojovaly Martina Šáchová a Nela Osouchová z klubu TJ Karate České Budějovice. Šáchové chyběly k postupu dvě výhry.

Dvoudenní kvalifikace se zúčastnili nejlepší mládežničtí karatisté. Z budějckého klubu do Chorvatska vyrazily zápasit Martina Šáchová a Nela Osouchová. „Turnaj byl velmi těžký. Cestu do Argentiny si vybojovaly pouze finalistky každé kategorie,“ upřesnil hlavní trenér TJ Karate Miroslav Hýsek.

Do vyřazovacích bojů v play-off se dostala pouze Šáchová. V prvním vyřazovacím kole udolala Stefanii Hernandezovou z Kolumbie 1:0. „Na Martině sice byla znát nervozita, ale výbornou taktikou zápas zvládla a postoupila,“ řekl dále Hýsek.

Ve druhém kole šla Jihočeška proti závodnici z Bosny a Hercegoviny. Se Stefanií Kresičovou byl zápas dlouho vyrovnaný a ještě pár sekund před koncem remízový 1:1. Šáchová ale překvapila v samém závěru, kdy tvrdým kopem zasáhla soupeřku do břicha a zvítězila 3:1.

Další soupeřka byla Tina Bratičová z Kanady a šlo o velmi zkušenou karatistku. Kanaďanka ukázala své kvality hned v prvním kole, ve kterém porazila soupeřku z Ukrajiny jasně 7:0. Stejný bodový příděl následoval i v duelu se Šáchovou, ale s tím rozdílem, že body brala česká reprezentantka.

Martina byla po celou dobu aktivnější a zaslouženě vedla a kontrolovala vývoj skóre. To se nakonec zastavilo na 7:5. Tím jsme se dostali do čtvrtfinále a tudíž mezi nejlepší osmičku turnaje,“ dodal trenér s tím, že další soupeřkou byla Chorvatka Gréta Zorková.

A domácí reprezentantka bohužel vystavila Šáchové stopku. Česká karatistka sice vstoupila do zápasu aktivně a měla navrch, ale soupeřka využila pod tlakem dvě šance na body. Podruhé na turnaji se pak dokázala Šáchová kopem do břicha vrátit do hry o postup, ale Zorková dalšími dvěma body z defenzivy rozhodla. Pro Šáchovou znamenala prohra konec olympijského snu. V celkovém hodnocení obsadila Jihočeška solidní 5. místo.

Nela Osouchová, druhá česká bojovnice, dokázala sice v prvním kole přetlačit svou italskou soupeřku, ale podle rozhodčích nebyly její údery čisté. Naopak ze dvou akcí Italky dvakrát inkasovala a prohrála 0:2. „Turnaj pro Nelu rychle skončil, ale s výkonem jsem byl maximálně spokojený,“ řekl Hýsek ke své druhé svěřenkyni.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Semafor a kolony jsou zpátky. U letiště v Plané pokračuje stavba nové křižovatkyDoprava

Semafor a kolony jsou zpátky. U letiště v Plané pokračuje stavba nové křižovatky

Stavba nové křižovatky u budějovického letiště v Plané opět zasahuje do provozu. Na silnici I/3 znovu dopravu řídí semafor, ve vytížených hodinách také pracovníci. Podívejte se, jak to na místě aktuálně vypadá.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook