sobota 2. července 2022 Patricie

Bezedný Frank

Bezedný Frank » Články

POČASÍ S ALEŠEM: Do nového týdne ojediněle v mlze a místy s dešťovými kapkami

Na startu nového týdne sice nebude tak krásně jako o uplynulém víkendu, teploty však budou v kladných hodnotách. Jak bude v pondělí?

Vedoucí tanečního souboru zneužíval nezletilé dívky

Strakoničtí kriminalisté trestně stíhají dvaatřicetiletého muže ze Strakonic, který jako vedoucí tanečního souboru sexuálně zneužíval nezletilé tanečnice. Přitom dobře věděl, že jde o osoby mladší patnácti let. Hrozí mu odnětí svobody až na osm let.

POČASÍ S ALEŠEM: Mrznoucí déšť a zatažená obloha „ozdobí“ i víkend

Chystáte se o víkendu na výlet? Volte spíše odpolední hodiny, během těch dopoledních lze čekat spíše nepříznivé počasí. Jak bude?

Chřipková epidemie pokračuje, počet nemocných však klesá

Chřipková epidemie dosáhla na jihu Čech vrcholu a pozvolna začíná klesat. Vyplývá to z údajů Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje v pátém týdnu letošního roku. Počet chřipkových onemocnění se snížil zhruba o dvě procenta.

POČASÍ S ALEŠEM: Před víkendem přijde oteplení. Pozor ale na ledovku

Na konci týdne nám o něco více vyskočí v Jihočském kraji teploty. Je však stále potřeba dávat pozor, abychom nepadali. Jak bude?

POČASÍ S ALEŠEM: Ledovka znovu potrápí řidiče a chodce

Ledovka se znovu vrátí na jih Čech. Konkrétně během čtvrtka, kdy přijdou mrznoucí srážky. Teploty budou atakovat bod mrazu. Jak bude?

Budvar hledá nového ředitele, zatím rekonstruuje Budvarku

Národní podnik Budějovický Budvar zažívá od začátku nového roku změny. Po konci ředitele Jiřího Bočka ze zdravotních důvodů došlo k několika strategickým prohlášení ministra zemědělství Mariana Jurečky. S plány nového vedení však někteří...

POČASÍ S ALEŠEM: Na severu a východě kraje bude ještě drobně sněžit

V polovině týdne by nás měla opustit silná ledovka, která především v úterý komplikovala Jihočechům život. Jak bude?

Zemřel architekt Alois Hloušek, autor obchodního domu Družba

Přesně před týdnem ve věku nedožitých 82 let zemřel budějcký architekt Alois Hloušek. Jihočeši jej znají jako autora významných a kvalitních staveb, mezi které patří legendární obchodní dům Družba nebo budova bývalého Stavoprojektu, kde dnes...

SOUTĚŽ: Verdiho Trubadúr nabízí silný milostný příběh

Ústřední postavou tragického příběhu je žena poznamenaná hrůzným traumatem minulosti. Její neukojitelná touha po pomstě v ní pozvolna ničí všechno lidské a stane se nakonec osudnou i pro Manrica a Lunu, dva soky v lásce, kteří až do poslední...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.