Pá 14. 8. 2026Alan
Společnost

Skupinu Chinaski opouští čtyři členové. Zůstává pouze Michal Malátný a František Táborský

RRedakce1 minuta čtení20. 11. 2017, 12:07
Chinaski
Chinaski · Foto: jana.kroneislova@seznam.cz

Skupina Chinaski po odehraném turné Není nám do pláče kromě poděkování fanouškům zveřejnila také zprávu, kterou většinu z nich spíše zarmoutila. Michal Malátný a František Táborský na facebookovém profilu kapely oznámili, že se skupina rozpadá.

Není to poprvé, kdy Chinaski mění sestavu. Nerozcházíme se ve zlém. Jen jsme si uvědomili, že teď potřebujeme kapelu dělat jinak a chceme to zkusit zažít ještě jednou s novými lidmi. To neznamená, že bychom měnili styl nebo vás připravili o vaše oblíbené písničky. O tom, kam se posuneme a jak to bude vypadat, už ale máme jasno. Teď je ale na místě poděkovat klukům za všechno, co jsme spolu udělali a čím si prošli. A popřát jim, aby se jim na jejich další hudební cestě dařilo. Vždyť třeba z Oťase se za tu dobu stala sólová hvězda a příští rok ho čeká vlastní O2 arena,“ napsali Malátný s Táborským.

Kapelu opouští trumpetista Petr Kužvart, saxofonista Štěpán Škoch, baskytarista Ondřej Škoch a bubeník Ota Petřina. Chinaski prý ztratili vnitřní chemii, která by měla fungovat mezi všemi členy. 

Skupina ve stávajícím složení společně odehraje nasmlouvané akce do konce roku. Poslední veřejný koncert bude 18. prosince v brněnském Sonu.

Něco teď sice končí, ale nám není do pláče, protože věříme, že pro Chinaski je tohle sice těžké, ale správné a hlavně upřímné rozhodnutí. Více se dozvíte už v novém roce a na klubovém turné, které chystáme na jaro. A samozřejmě na letních festivalech,“ uzavřeli Malátný s Konečným.

Zdroj: Facebook Chinaski (OFFICIAL)

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Králík, papoušek i netopýr. Odchytáři městské policie mají o prázdninách napilnoSpolečnost

Králík, papoušek i netopýr. Odchytáři městské policie mají o prázdninách napilno

Králík, papoušek, zajíc i netopýr. Tak pestrou sestavu zvířat v posledních dnech řešili odchytáři městské policie. Zatímco jeden mazlíček utekl kvůli nezavřeným vratům, jiný se schoval v křoví. Budějovičtí strážníci vyjížděli ke 41 případům souvisejícím se zvířaty.

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářitSpolečnost

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářit

V Rožnově v Českých Budějovicích vzniklo místo, které propojuje česko-anglickou školku a jesle s Montessori přístupem, příměstské tábory, programy pro rodiče s dětmi a odpolední rozvojové volnočasové aktivity pro školní děti nebo také rozšiřující se nabídku o individuální podporu pro děti se speciálními potřebami. O tom, proč Hvězdné děti vznikly a jaká je jejich vize, jsme si povídali se zakladatelkou Mgr. Kamilou Štindlovou.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook