St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Česko má třetí nejvyšší platbu za jeden GB mobilních dat v Evropě

ČTK1 minuta čtení20. 5. 2018, 8:36
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. · Foto: Pixabay.com

Průměrná platba za jeden GB dat v mobilních sítích LTE je v Česku třetí nejvyšší v Evropě. Vede Belgie před Německem, kde vychází jeden GB na zhruba sedm dolarů, v České republice je to pět dolarů. Vyplývá to z analýzy společnosti Point Topic za letošní první čtvrtletí.

Za Českou rpublikou následuje ve výši plateb přepočtených podle parity kupní síly Španělsko a Slovensko. Naopak mezi nejlevnější země s náklady hluboko pod jedním dolarem patří Finsko, Rakousko nebo Švýcarsko.

Operátoři ve Finsku, Rakousku a Švýcarsku zároveň nabízí v průměru největší měsíční objemy dat v rámci tarifů. Ve Finsku je to v průměru 500 GB, v dalších dvou zemích mezi 400 a 300 GB. Česko na třetím místě odzadu nabízí v průměru méně než deset GB měsíčně.

Ve výši průměrného měsíčního tarifu patří ČR s 33 dolary k evropskému průměru. Nejdražší tarify jsou na Kypru a v Řecku, kde měsíční platba dosahuje více než 53 USD, nejméně, zhruba 25 dolarů, zákazníci platí v Lucembursku nebo v Itálii. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook