St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Zastupitelské kluby podle Pirátů v zásadě vypsání referenda podporují

Eelinka.talirova@seznam.cz2 minuty čtení5. 2. 2019, 16:32
Sportovní hala
Sportovní hala · Foto: jana.kroneislova@seznam.cz

Vypsání místního referenda, o které usilují českobudějovičtí Piráti společně s ODS, podporují v zásadě všechny zastupitelské kluby. Jejich zástupci se na tom podle Pirátů shodli při včerejším jednání u kulatého stolu, kterého se nakonec účastnil za hnutí ANO i primátor města Jiří Svoboda. O tom, jestli bude referendum vypsáno, ale rozhodnou zastupitelé až na únorovém zastupitelstvu.

Minulý týden vyzvali českobudějovičtí Piráti společně s ODS všechny zastupitelské kluby k jednání u kulatého stolu. Ještě jednou chtěli prodiskutovat situaci ohledně bourání staré haly. „Průběh jednání u kulatého stolu vnímám velmi pozitivně. Zástupci zastupitelských klubů vedli velmi racionální a konstruktivní diskuzi a v zásadě panuje shoda v tom, že současný projekt multifunkčního centra za bezmála 700 milionů doprovází celá řada kontroverzí a pochybností a měl by být znovu pečlivě zvážen jeho přínos pro občany města. Takto významná investice, která se ve městě neodehrála nejméně 20 let, by měla být realizována na základě precizní přípravy a s širokou podporou zastupitelů, sportovních klubů i veřejnosti,“ říká lídr budějckých Pirátů Lukáš Mareš.

ČTĚTE TAKÉ: Zasedněme ke kulatému stolu, vyzývají Piráti a ODS. S ANO už o sportovní hale diskutovat nechtějí 

Podle něj žádný z přítomných zastupitelských klubů neodmítl myšlenku referenda. Jednání trvalo zhruba dvě hodiny a účastnili se ho za hnutí ANO Jiří Svoboda a Roman Kubíček, za hnutí OPB Juraj Thoma a Ivo Moravec, za ODS Martin Kuba a Zbyněk Sýkora, za TOP09 a Lidovce Tomáš Bouzek a Jaromír Talíř, za hnutí Čisté Budějovice a STAN Jan Mádl, za KSČM Vojtěch Filip, poslanec parlamentu ČR a Petr Braný a za Piráty Lukáš Mareš a Jan Hošek.

Podle Pirátů koaliční zastupitelské kluby neodmítly ani otevření diskuze na téma smysluplnosti a efektivity takovéto jednorázové investice do multifunkčního centra. Možné je i odsunutí stávajícího projektu. O tom, jak bude bude položena otázka v případě vypsání referenda, rozhodne po diskuzi pracovní skupina, která k tomuto tématu vznikne.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionůZprávy

Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionů

Odhadované náklady na přestavbu táborského venkovního bazénu a nedaleké sportovní haly činí více než 250 milionů korun. Město chce obě sportoviště rekonstruovat současně. Práce by mohly začít v příštím roce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook