St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Budějce získaly z dotací Evropské unie více než dvě miliardy korun

ČTK1 minuta čtení9. 5. 2019, 7:05
Budějce získaly z dotací Evropské unie více než dvě miliardy korun
Budějce získaly z dotací Evropské unie více než dvě miliardy korun · Foto: jana.kroneislova@seznam.cz

Budějce získaly od vstupu republiky do Evropské unie v roce 2004 více než 2,5 miliardy korun z evropských dotací. Město je využilo na projekty o celkovém objemu přesahujícím částku čtyři miliardy korun. Například jen na úpravy tří sídlišť použila radnice 616 milionů korun z unijních dotací.

„Když si vezmeme tu částku více než dvě miliardy korun, je to na úrovni našeho ročního rozpočtu. Znamená to, že dotace můžeme brát i tak, že nám někdo dal jeden roční rozpočet navíc," uvedl náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma.

Budějce z evropských peněz například rekonstruovaly letní plovárnu, což byl projekt za více než 80 milionů korun. Téměř 70 milionů korun stály úpravy části kasáren Čtyři Dvory. Další dotační tituly radnice použila na vybudování komunitního centra za více než 70 milionů korun.

Granty však podle Thomy měly i negativní stránku. „Ta administrativa byla pekelně složitá. Z toho i vyplývá, že předpokládaná výše dotací do jednotlivých obcí byla nad očekávání, protože ta očekávání pak byla výrazně limitována byrokracií spojenou s přípravou žádostí," řekl náměstek primátora.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nemocnicím dochází zásoby krve. Momentálně chybí všechny krevní skupinyZprávy

Nemocnicím dochází zásoby krve. Momentálně chybí všechny krevní skupiny

Situace se na transfuzním oddělení českobudějovické nemocnice dál zhoršuje. Zatímco ještě nedávno chyběla většina krevních skupin, nyní nemocnice upozorňuje na vážný nedostatek krve všech krevních skupin. Zdravotníci proto znovu vyzývají dárce, aby odběr neodkládali.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple