St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Letošní Burza filantropie přinesla téměř sto padesát tisíc korun

RRedakce2 minuty čtení23. 11. 2019, 15:54
_L7F7822
_L7F7822 · Foto: Burza Filantropie

V rodinné atmosféře a v příjemném prostředí Jihočeské hospodářské komory se minulý čtvrtek sešli lidé, pro které slovo filantropie neznamená jen teorii. Jedni přišli s projekty, kterými by chtěli pomoci lidem v nelehkých životních situacích, případně přispět k lepšímu životnímu prostředí a druzí byli připraveni projekty podpořit, aby se mohli uvést v život a splnit svá poslání. Obě dvě strany to neměly věru lehké.

Zástupci projektů museli co nejlépe vymyslet, jak budou o svých projektech mluvit, jak si řeknou o podporu, co budou vlastně chtít. „Prezentace projektů byly velmi zajímavé, myslím, že vzdělávání v prezentačních dovednostech od budějovické firmy Holistic management padlo na úrodnou půdu,“ sdělil fundraiser Burzy filantropie František Kaiseršot.

Na donátorech bylo vidět, jak pečlivě  zvažují způsob a výši podpory. Často se rozmýšleli až na místě, i když o přihlášených projektech věděli dříve. „Nakonec se vše podařilo a burza dobře dopadla,“ dodává Kaiseršot. Nepřehlédnutelným dílem k tomu přispěla i moderátorka Mirka Nezvalová, která celou akci provedla svým profesionálně osobitým slovem.

Nakonec trochu statistiky – projekt „Mobilní kredence“ získal podporu ve výši 21 559 korun, projekt „I dosplělí se rádi houpají“ získal podporu ve výši 45 824 korun, projektu „Tablety pro hospicový tým“ získal podporu ve výši 22 334 korun a projekt „Dovybavení tělocvičny pro pacienty s RS“ 54 332 korun.

Mezi donátory usedli Vratislav Kulhánek z firmy Industrial Advisors, Leoš Kubíček z firmy Holistic management, Vladimír Nadberežný z firmy Inpress – rodinná tiskárna, Robert Šinkner z firmy TKP Geo, Jaroslava Urbánková z firmy Ging a Viktor Vojtko, náměstek primátora Statutárního města České Budějovice pro školství, sociální věci a cestovní ruch. „Distančně“ se také účastnila Jitka Kramářová z firmy Čevak.

„Nezbývá než donátorům poděkovat za jejich podporu a realizátorům projektů popřát hodně štěstí při uvádění jejich projektů v život," uzavřel František Kaiseršot.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook