St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Za krásou a elegancí koní v sobotu do Plástovic

PPavKac1 minuta čtení15. 8. 2012, 10:15
Shagya-arab
Shagya-arab

Nadcházející sobotu se na ranči Patriot v Plástovicích, vesničce ležící dvacet kilometrů od Budějc vedle hlavní silnice na Písek, koná národní výstava koní plemene Shagya-arab s mezinárodní účastí.

Výstava začíná v 11 hodin přehlídkou ročních klisen. „Česko se může pochlubit špičkovým chovem, a tak se můžeme těšit na srovnání s koňmi z Rakouska, Německa a Slovenska. Zejména v plemenných hřebcích se očekávají velké souboje o umístění,“ řekl Budějcké Drbně pořadatel akce Miroslav Šuma.

O korektní posuzování se postará trojice rozhodčích z Německa, Rakouska a Švýcarska. „Přijeďte se podívat na krásu a eleganci těchto koní. Jihočeští chovatelé mají co předvést,“ dodal.

Foto: archiv Miroslava Šumy

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Písečané mohou ovlivnit, co se změní. Do participativního rozpočtu míří 18 projektůSpolečnost

Písečané mohou ovlivnit, co se změní. Do participativního rozpočtu míří 18 projektů

Co by podle vás měli v Písku opravit nebo oživit? Odpověď mohou obyvatelé města znovu ovlivnit prostřednictvím participativního rozpočtu. Do jeho pátého ročníku dorazilo 18 návrhů, od úprav veřejných prostranství přes nové herní a odpočinkové prvky.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.