Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Ve strakonické Bille pracoval nakažený muž z ostrahy. Do karantény jdou čtyři zaměstnanci

Aadelacinklova1 minuta čtení26. 3. 2020, 18:59
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Muž, který pracoval jako ostraha ve strakonické Bille, je nakažený koronavirem. Do karantény museli jít ještě další čtyři zaměstnanci. Podle hygieniků byl celý obchod ihned vydezinfikován a zavírat se nebude.

„Všechny osoby, které byli s nakaženým v kontaktu, jsou v karanténě. V Bille proběhl generální úklid včetně desinfekce. Protiepidemická opatření jsou momentálně dostatečná, proto není důvod k zavření obchodu,“ uvedla epidemioložka Jitka Luňáčková, která dodala, že tento pracovník byl na směně jen jednou. 

Podle serveru idnes.cz se jedná o prodejnu v ulici U Nádraží. Nakažená osoba pracuje pro agenturu, která Bille zajišťuje bezpečnostní servis. 

„Naše společnost okamžitě kontaktovala příslušnou hygienickou stanici a aktivovala interní nouzový plán pro řízení souvisejících postupů,“ vyjádřila se pro idnes.cz tisková mluvčí společnosti Billa Dana Bratánková.

V preventivní karanténě by měli být tři externí zaměstnanci bezpečnostní agentury a čtyři zaměstnanci této prodejny. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook