St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Novým jednatelem FCC České Budějovice se stal bývalý primátor Svoboda

ČČTK / Elmíra Talířová1 minuta čtení9. 1. 2023, 13:06
Novým jednatelem FCC České Budějovice se stal bývalý primátor Svoboda
Novým jednatelem FCC České Budějovice se stal bývalý primátor Svoboda

Novým jednatelem společnost FCC České Budějovice se stal bývalý primátor Jiří Svoboda (ANO). V pátek o tom rozhodla valná hromada. Kromě Svobody je jednatelem firmy také Pavel Tomášek.

Společnost FCC České Budějovice má ve městě na starost svoz odpadu a také údržbu komunikací. V pátek se konala valná hromada, kde se volili jednatelé společnosti a také dozorčí rada. „Za město byl delegován bývalý primátor Jiří Svoboda. Za firmu FCC zůstává jednatelem Pavel Tomášek. K obměně došlo v dozorčí radě, jejímiž členy se nově stali Miroslav Hovorka a Jiří Borovka. Znovu jmenován byl za FCC Josef Švirk,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí FCC Kristina Jakubcová

Město má ve firmě čtvrtinový podíl. „Jsem rád, že došlo k určitému vyjasnění představ o spolupráci mezi zaměstnanci FCC České Budějovice a odpovědnými zástupci magistrátu. Leccos se vyřešilo lepší, někdy i sdílenou, komunikací. Samozřejmě na nové nastavení některých věcí si budou pracovníci ještě zvykat, něco se bude dělat zcela nově. Čeká nás tedy další práce, abychom pro vše nastavili správné procesy," uvedl náměstek českobudějovické primátorky Michal Šebek (ODS).

Dodal, že město chce zlepšit spolupráci s krajem při zimní údržbě vozovek. „Za magistrát jsem inicioval jednání mezi FCC a Správou a údržbou silnic Jihočeského kraje. Firma FCC tak nově v zimě udržuje některé vybrané komunikace, které jsou v krajské správě. I díky tomu se v době předvánoční sněhové kalamity nezastavil provoz MHD," řekl Šebek.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

2

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
Č
Čtenář10. 1. 2023, 13:15
Jirka si dobrou trafiku zaslouží.
RS
Richard Schmidtmajer10. 1. 2023, 8:38
Dobrá trafika.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Autobus na Třeboňsku havaroval do stromu, několik osob se zraniloZprávy

Autobus na Třeboňsku havaroval do stromu, několik osob se zranilo

Vážná dopravní nehoda autobusu zaměstnala ve středu odpoledne všechny složky integrovaného záchranného systému. K nehodě došlo na silnici I/34 u obce Holičky na Třeboňsku, v lesním úseku mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem. Komunikace je kvůli zásahu uzavřena.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook