St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Budějcké vánoční trhy patří podle Britů mezi nejhezčí v Evropě

Eelinka.talirova@seznam.cz2 minuty čtení11. 12. 2023, 18:30
Budějcké vánoční trhy patří podle Britů mezi nejhezčí v Evropě
Budějcké vánoční trhy patří podle Britů mezi nejhezčí v Evropě · Foto: Libor Staněk

Českobudějovické adventní trhy patří podle britského magazínu The Times mezi nejkrásnější trhy v Evropě. V žebříčku 24 nejhezčích trhů se ty v Českých Budějovicích a Českém Krumlově umístily na devátém místě. Podle Britů mají z celé Evropy nejkrásnější atmosféru.

O žebříčku informoval server Stream.cz. Britský magazín The Times vyhlašoval 24 nejhezčích vánočních trhů v Evropě. Na deváté místo umístil trhy v jižních Čechách, konkrétně v Českých Budějovicích a v Českém Krumlově. „Britové doslova napsali, že tyto trhy mají z celé Evropy nejkrásnější atmosféru,“ napsal Stream.

Jižní Čechy se tak zařadily k velkým městům jako je Vídeň, Norimberk nebo Drážďany. S oceněním souhlasí i lidé na sociálních sítích. „Na trhy jsme vyrazili z druhého konce republiky a vůbec jsme nelitovali! Děkujeme za úžasnou vánoční atmosféru, kterou jsme si skvěle užili," napsala například Šárka Vinterová.

Českobudějovický advent začal v Budějcích 18. listopadu a potrvá až do 6. ledna. Adventní městečko v letošním roce tvoří zbrusu nové stánky, které pro město vyrobila firma Nema ze dřeva z Novohradských hor. Nechybí unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny, perníková vyhlídková věž, dřevěný altán Zvonička, Ježíškova dílna, vánoční foto point a mnoho dalšího. 

Vánoční trhy na náměstí Svornosti v Českém Krumlově začaly 1. prosince. Zajímavý a bohatý kulturní program návštěvníci najdou také v Klášterech, českokrumlovských muzeích, Městském divadle, v kostele sv. Víta při Rybově České mši vánoční nebo také v Synagoze či Městském parku. Advent a Vánoce v Českém Krumlově trvají až do 1. ledna 2024.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook