Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Opičku v jindřichohradecké zoo někdo krmil čokoládou. Trpící zvíře museli utratit

Eelinka.talirova@seznam.cz1 minuta čtení21. 7. 2025, 14:17
Opičku v jindřichohradecké zoo někdo krmil čokoládou. Trpící zvíře museli utratit
Opičku v jindřichohradecké zoo někdo krmil čokoládou. Trpící zvíře museli utratit · Foto: Zoo Na Hrádečku

Tragický konec měl víkendový incident v jindřichohradecké Zoo Na Hrádečku. Někdo z návštěvníků tady měl krmit opičku čokoládou nebo sušenkami. Trpící zvíře v bolestech už nešlo zachránit a nakonec ho museli utratit. Zoologické zahrady přitom neustále před krmením zvířat varují.

Incident se měl odehrát v sobotu v jindřichohradecké Zoo Na Hrádečku. Někdo z návštěvníků tady měl samici jihoamerického kotula veverovitého krmit čokoládou nebo sušenkami. 

„Zvíře zvrací, má šílené bolesti, ihned se jeho malé tělo naprosto dehydratuje, až jej v těch akutních případech necháte eutanázovat, aby se dále netrápilo! Je to bohužel případ i této mladé samice, která musela být pro svůj vážný stav utracena,“ uvedla zoologická zahrada na svém Facebooku, kam přiložila i video trpícího zvířete.

Upozornila, že video není pro slabší povahy. „Je určeno všem těm, kteří nejsou schopni pochopit, proč se nekrmí zvířata v zooloogických zahradách.“ 

Zoologické zahrady přitom před krmením zvířat potravinami, které pro ně nejsou určené, dlouhodobě varují. Podobný případ se odehrát v hlubocké zoologické zahradě před dvěma lety, kdy tady uhynula březí losice. Tu měli návštěvníci krmit pečivem nebo sušenkami. I v tomto případě zvíře trpělo velkými bolestmi a nereagovalo. 

„Losice pouze ležela a kopala kolem sebe. Z nozder a z tlamy jí vytékaly bachorové tekutiny, které již podle zápachu naznačovaly, že došlo k masivnímu poškození trávicí soustavy," dodala tehdy hlubocká zoo v příspěvku. Samice i přes zahájení okamžité léčby uhynula.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítáDoprava

Nákladní letadla zatím z Budějc nevyletí. Amazon s nimi nepočítá

Výstavba velké logistické haly Amazon u Boršova nad Vltavou se přibližuje. Přestože areál vzniká nedaleko budějovického letiště, investor nepočítá s tím, že by se využívala nákladní letecká doprava. Vedení letiště ovšem potvrdilo, že o cargo provozu v budoucnu uvažuje.

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook