Počasí dnes16 °C, zítra15 °C
Neděle 27. října 2024  |  Svátek má Šarlota / Zoe

Motor slaví druhé vítězství v řadě, obhájce titulu Třinec podlehl budějovickému celku 5:2

Povedený týden českobudějovického Motoru završila nedělní výhra nad obhájcem titulu z Třince. Nová posila Tomáš Zohorna zažil od prvního vítězného vhazování úspěšný debut a připsal si i asistenci na úvodní gól. Domácí podali kolektivně dobrý výkon a v této sezóně poprvé zvítězili dvakrát v řadě.

Po páteční výměně nastoupil poprvé ve žlutých barvách Motoru Tomáš Zohorna. Zaujal místo uprostřed první formace mezi Milanem Gulašem a bývalým Ocelářem OndřejemKovařčíkem. Jejich spolupráce brzy přinesla branku od právě Ondřeje Kovařčíka, který využilpohledného uvolnění od Milana Gulaše. Druhou gólovou zadovku předvedl Nick Olesen, kdy se po ní prosadil znovu v průběhu první třetiny navrátilec Brant Harris. Domácím se první část zápasu velmi vydařila. Byl jich plný led, svého soupeře přestříleli a odnesli si z níjednobrankový náskok, když za hosty dorážkou snižoval Viliam Čacho.

Rozhodující údery přišly v polovině druhé třetiny. Puk rychle putoval po ose Koláček-Beránek-Pech a posledně jmenovaný jel středem hřiště sám na Mazance. Rychlou střelou na lapačku vstřelil svůj první gól v sezóně. O minutu později napřáhl domácí kapitán Milan Gulaš a zvýšil náskok Jihočechů. Po této brance došlo v třineckém brankovišti k výměně a druhou půlku zápasu místo Mazance odchytal Kacetl. Ve zbytku druhé dvacetiminutovky ani jeden tým nevyužil svoji početní výhodu. Poslední velkou šanci měl znovu Gulaš, ale na Kacetla si nepřišel.

Třinec se po přestávce tlačil za vyrovnáním. Šance během první minuty měli Daňo a po něm Hudáček. Libor Hudáček pak napotřetí svoji příležitost využil a v přesilovce snížil na rozdíl dvou gólů. I přes třinecký tlak držel Milan Klouček spolehlivými zákroky vedení Motoru. Na druhé straně se pak ukázala fungující spolupráce Harrise a Olesena, která přinesla několik šancí. Žádná z nich však neskončila brankou. Do toho Matěj Toman během jednoho střídání trefil dvakrát tyčku. Tu pak trefil v další nabídnuté přesilovce i hostující Addamo.

Svůj vydařený výkon při českobudějovické premiéře mohl čtyři minuty před koncem gólemkorunovat Tomáš Zohorna, ale Kacetl udržel neprůstřelnost. Myšlenky na závěrečný tlak utnul svojí nedisciplinovaností Daňo. Do prázdné branky se jako poslední v zápase trefil Milan Doudera. Motor doma znovu bral všechny body. Naopak Třinec letos na venkovním hřišti ještě nevyhrál.