Počasí dnes15 °C, zítra17 °C

První zápas kalendářního roku 2020 fotbalistům Dynama totálně nevyšel. Jihočeši v kombinované sestavě nestačili na druholigovou Viktorii Žižkov, které podlehli vysoko 1:7. Jedinou branku Dynama zaznamenal z penalty Ivo Táborský.

Jihočeši do zápasu nevstoupili špatně a v úvodu prvního poločasu měli několik slibných příležitostí. V úvodní půlhodině se ale nedokázali prosadit Schranz, Ledecký a ani Čavoš a jak už to bývá, následovat trest. Hosté z Prahy se totiž na přelomu první půlhodiny dvakrát rychle za sebou prosadili Bezdičkou a Divišem, čímž Jihočechy zcela zaskočili.

Pokud se dá první poločas hodnotit jako nepovedený ten druhý byl pak zcela katastrofální. S chutí hrající Žižkov totiž své vedení postupně navyšoval a po gólech Szotkowskiho a Nabijeva (2) to bylo v 61. minutě 0:5! Pak sice dokázal snížit z pokutového kopu Ivo Táborský, avšak poslední dvě slova měli opět hosté, ze které se prosadili znovu Nabijev s Szotkowským. Viktorka Žižkov tak na jihu Čech vyhrála drtivě 1:7.

SK Dynamo – Žižkov 1:7 (0:2)

Branky: 74. Táborský (pen.) – 53., 61. a 77. Nabijev, 50. a 81. Szotkowski, 29. Bezdička, 31. Diviš. Žluté karty: Talovierov
Rozhodčí: Houdek Diváci: 150

Dynamo1. poločas: Luksch – Kladrubský, Talovierov, Polom, Řezáč – Čavoš, Kulhánek – Šplíchal, Javorek, Schranz – Ledecký.
2. poločas: Luksch – Čolič, Havel, Polom, Řezáč – Kulhánek, Talovierov – Šplíchal, Brandner, Mršič – Táborský.

Žižkov: Hrubeš – Bazal, Březina, Žežulka, Dudl – Vůch, Cabadaj, Batioja – Diviš, Čapek, Bezdička. Střídali: Konečný – Szotkowski, Pavlík, Muleme, Petrák, Martan, Nabijev, Gil, Skopec, Antl.

Vysoká porážka na úvod přípravy

Sobota, 11. ledna 2020, 14:20

Autoři | Foto Petr Tibitanzl

Štítky Dynamo, přípravný zápas, prohra, Žižkov, HC Dynamo Pardubice, FK Viktoria Žižkov, Ivo Táborský, Praha, Česko