pátek 22. října 2021 Sabina

Duel Kerlů v Roudném dopadl lépe pro syna

K zajímavému souboji došlo v sobotu v Roudném při fotbalovém derby Malše s Hlubokou. Na domácí straně trénuje brankáře Daniel Kerl, u hostů z podzámčí zastává stejnou pozici jeho otec Jaroslav.

Jaroslav Kerl přivedl v roce 1979 svého syna do Škody České Budějovice, kde sám začínal. Tým, který v minulosti vychoval hromadu skvělých fotbalistů, v dnešní době už neexistuje...

Že jablko nepadá daleko od stromu, se prokázalo záhy. V patnácti letech nastupoval Daniel Kerl za starší dorostence Mladého, tam se otrkal v utkáních s většími kluky. „Dalo mi to hodně. Najednou se proti mně řítil o dvacet kilo těžší kluk, musel jsem mu skočit pod nohy, to chtělo odvahu. Musím říct, že mi to hodně pomohlo v kariéře. Když jsem se vrátil do ´škodovky´, byl jsem jiný gólman,“ říká Dan Kerl.

Stejně jako jeho otec odehrál většinu kariéry v divizi, i když převážně, na rozdíl od otce Jaroslava, chytal v sousedním Rakousku. Aktivní kariéru uzavřel letos v zimě, od té doby se věnuje v Roudném brankářům.

To jeho otec už je mezi trenéry protřelým matadorem. V posledních letech koučuje gólmany na Hluboké. A přijďte se na ty tréninky podívat! Kvalitou si nezadají ani s těmi ligovými. „Jsou to opravdu skvělé tréninky, byl jsem se tam podívat,“ hodnotí Daniel Kerl svého otce. Sám dostal největší školu právě od něj, pak i od jiných kvalitních trenérů: Jirkala, Skály, Mikšíčka...

Před sobotním utkáním měl otec Kerl jasno v jedné věci. „Když jsme dali Roudnému gól a chytal Dan, tak jsem se ani neradoval. Dneska konečně budu,“ těšil se. Vedle něj stojící syn Daniel hned kontroval. „Hluboká nám dala za posledních pět let, tedy osm zápasů (rok hrálo Roudné v divizi – pozn. redakce) dva góly, takže si k radosti moc důvodů neměl,“ usmíval se.

Jaroslav Kerl se pravděpodobně neradoval ani v sobotu. Hluboká se trefila do černého jen jednou, a to až za stavu 5:0.

Duel trenérů brankářů vyhrál tedy jednoznačně syn nad otcem 6:1, žák porazil učitele. Přesto ani on nemohl být příliš spokojen, jediná branka v síti Roudného se asi chytat dala. „Myslím si, že takové míče by se měly chytat, určitě si to rozebere na středečním tréninku,“ řekl Daniel Kerl po utkání.

Brankářský klan Kerlů bude mít s největší pravděpodobností pokračovatele. Jedenáctiletý Danův syn Daniel chytá v Dynamu, na první trénink už se doma chystá pětiletý Dominik...

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.