Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

Ve druhém kole Chance krajského přeboru mužů zavítali fotbalisté rudolfovského nováčka soutěže do Kaplice. Po kvalitním výkonu na horké hlubocké půdě tak měli svěřenci kouče Ivo Schustera o motivaci postaráno, když se utkali s dalším mužstvem, které se pravidelně umisťuje v popředí tabulky nejvyšší krajské soutěže.

Od úvodních minut měli více ze hry domácí, což potvrzovalo i jejich poločasové vedení v poměru 2:0. Úvodní branku zápasu navíc vsítil kaplický Gondek přesnou ranou přímo od rohového praporku. Hostující tým oslabil už v jedenatřicáté minutě útočník Petr Le, který šel do sprch po druhé žluté kartě.

Nedlouho po začátku druhé části zápasu se však rudolfovskému Miroslavu Novotnému podařilo vsítit kontaktní gól, čímž nejenže připravil o čisté konto domácího brankáře Komrsku (v Kaplici hostuje z Roudného), ale také vykřesal jiskřičku naděje na vyrovnání stavu tohoto střetnutí.

Definitivní pojistku ale přidal v 66. minutě Smolen, který tak stanovil konečný výsledek.

FK Spartak Kaplice – SK Rudolfov 3:1 (2:0)

Branky: 29. Gondek, 42. Krauskopf, 66. Smolen – 58. M. Novotný. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (31. Le). Rozhodčí: Trkovský – Grobár, Pávec. Diváci: 200.

Kaplice: Komrska – Vávra, Románek, Vosátka, Gondek - Doubrava (70. Krenauer), P. Pulec, Smolen (88. Kubík), Faltus - Kolek, Krauskopf (85. Valíček). Trenér Jiří Orlíček.

Rudolfov: Hořejší – Podojil, Hlubocký, Michal (40. Koranda), Loula (77. Vyskočil) - Čapek, M. Novotný (77. Faktor), J. Novotný, Syrovátka - Zach, Le. Trenér Ivo Schuster.

Štítky Rudolfov, Kaplice, krajský přebor, Miroslav Novotný, Jiří Orlíček, Roudný