Počasí dnes5 °C, zítra7 °C

Klokani odskákali ze zasněžených Budějc bez bodů

Nefalšované zimní počasí provázelo první utkání Dynama České Budějovice v jarní části sezony 2011/2012 před vlastními fanoušky. Prakticky hned po výkopu duelu s Bohemians 1905 se nad Střeleckým ostrovem stáhla černá mračna a stadion během několika málo minut pokryla souvislá vrstva sněhu. S těžkými podmínkami se lépe vypořádali domácí fotbalisté, kteří díky dvěma brankám Klesy a trefě Ondráška vybojovali nesmírně cenné tři body.

Mistrovská premiéra Tomáše Řepky na budějckém stadionu začala lépe pro hosty. Hned v první minutě pálil k levé tyči Bartek, jeho střelu však bravurním zákrokem zlikvidoval nováček v brance Dynama Michal Daněk. Netrvalo dlouho a Budějčáci ukázali hostům z hlavního města, jak se má nakládat s gólovými příležitostmi. Rýdel vyslal dopředu Michala Klesu a ten se trefil přesně – 1:0.

Jelikož husté sněžení neustávalo, na řadu přišla hrabla a oranžový míč. Hřiště najednou zmizelo pod bílou pokrývkou, proto následovala krátká přestávka na prohrnutí alespoň základních čar. Rychlou změnu počasí nečekali ani někteří hráči, kteří se potýkali s nevhodným obutím a po trávníku se doslova klouzali. Dynamo se přesto dokázalo dostat do dvoubrankového vedení, i když mu těsně předtím zatrnulo při zaváhání dvojice Lengyel – Řepka. Ve 24. minutě poslal míč před branku Brazilec Sandro a kanonýr Zdeněk Ondrášek ho tečoval za Sňozíkova záda.

Velmi dobrou příležitost měla po necelé půlhodině hry další z nových tváří v dresu Jihočechů Řezníček, s jeho střelou si přesto hostující brankář poradil. Stejně si počínal proti hlavičkujícímu Hartigovi i domácí Daněk. Ke změně skóre mohlo dojít v nastaveném čase, když Machovec ve vápně stáhl Borka, jehož sám neuhlídal, a hlavní sudí Drábek zcela oprávněně nařídil pokutový kop. Balon si na penaltový puntík postavil Nešpor, kopem mimo budějckou branku před odchodem do kabin ale naštěstí snížit nedokázal. Přitom nechybělo mnoho, Daněk směr jeho střely nevystihl.

Čtyři minuty po začátku druhé půle mohli budějovičtí hráči přidat gólovou definitivu, skvělý Klesův centr však Ondrášek v letu minul. Další zajímavá akce se udála až v 78. minutě, a tentokrát se stav měnil. Sandro zatáhl míč po levé straně hřiště, nacentroval před branku na hlavičku Michala Klesy a ten se mohl radovat nejen ze svého dalšího gólu v zápase, ale podle jeho slov snad vůbec prvního v kariéře, který vsítil hlavou.

Když brankář Českých Budějovic Michal Daněk neměl daleko k vychytání dalšího čistého konta, radost mu v 87. minutě zkazil střídající Pavel Vyhnal, jenž ještě vloni působil v druholigovém Sezimově Ústí, a uzavřel na konečných 3:1.

Dynamo se díky čtvrté výhře na domácím hřišti v řadě dostalo pražskému celku na dostřel. Nyní dělí svěřence Františka Cipra od Klokanů dvoubodový rozdíl, čtrnáctá Sigma Olomouc ztrácí na Jihočechy šest bodů.

SK Dynamo České Budějovice – Bohemians 1905 3:1 (2:0)

Branky: 3. a 78. Klesa, 24. Ondrášek – 88. Vyhnal. ŽK: 3:4 (Klesa, Machovec, Němec – Lukáš, Moravec, Borek, Šumský. Rozhodčí: Drábek – Santarius, Slavík. Střely na bránu: 4:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:1. Diváci: 3682.

Dynamo: Daněk – Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec – Klesa (84. Kadula), Rýdel, Otepka (87. Novák), Sandro – Ondrášek (81. Němec), Řezníček. Trenér František Cipro.

Bohemians 1905: Sňozík – Moravec, Lukáš, Ptáček, Jindřišek – Bartek (59. Kraják), Abraham, Borek (73. Šumský), Budínský – Hartig (80. Vyhnal), Nešpor. Trenér Pavel Medynský.

Štítky Zdeněk Ondrášek, České Budějovice, SK Dynamo České Budějovice, Bohemians 1905, Michal Daněk, HC Dynamo Pardubice, Střelecký ostrov, Tomáš Řepka, Pavel Vyhnal, Borek