Zápas o všechno vyhrála Soběslav, Dobrovodští smutní

Minulý víkend definitivně uzavřel fotbalovou sezonu 2010/2011. Poslední zápasy už zbývalo odehrát pouze týmům z krajského přeboru a nižších soutěží, jelikož rezerva Dynama si duel závěrečného dvaatřicátého kola České fotbalové ligy proti béčku Slavie Praha předehrála o prvním červnovém dnu. Českobudějovická juniorka prohrála v jarní derniéře se sešívanými 2:3.

Ve Fincentrum krajském přeboru uspěly týmy z Roudného a Týna nad Vltavou. Prvně jmenované mužstvo vedené koučem Štefanem Lovičkou porazilo jistého sestupujícího z Chýnova přesvědčivě 4:0 a splnilo tak svůj jarní cíl, jelikož se dokázalo z desátého místa vyhoupnout až na konečnou šestou příčku. Ani zisk třech bodů však nepomohl vltavotýnské Olympii, která sice doma porazila Dražice, avšak na písecké béčko (to vybojovalo bod za remízu s Jankovem) se už dotáhnout nedokázala. Tým pod taktovkou Zdeňka Čadka mladšího tak doprovodí chýnovské fotbalisty do I. A třídy. Prohrou 3:5 na půdě Kaplice uzavřela sezonu Hluboká nad Vltavou, které patří po posledním odehraném kole čtvrté místo tabulky.

Sestupovým příčkám v A skupině oblastní I. A třídy jen těsně unikly dva týmy z Českobudějovicka – Zliv a Dříteň. O něco lépe je na tom po skončení tohoto ročníku Olešník, který obsadil osmou pozici. O minulém víkendu se blýskl cennou porážkou druhých Katovic.

Pozornost všech příznivců fotbalu však byla v sobotu směřována do Soběslavi, kde se utkala mužstva domácí Rašeliny a Dobré Vody o postup do krajského přeboru. Šťastnější nakonec byli domácí, kteří vyhráli 2:0 a příští rok si jako vítězové I. A třídy skupiny B zahrají nejvyšší jihočeskou fotbalovou soutěž. Díky výhře Rudolfova nad Lišovem nakonec přišli Dobrovodští také o stříbro, které jim okresní rival „vyfouknul“ doslova před nosem. Sestup nemine celky Borovan a Kamenného Újezdu, které dokázaly v sezoně 2010/2011 vyhrát pouhé dva zápasy.

Nutno zmínit ještě situaci v nižších soutěžích. Skupinu D oblastní I. B třídy vyhrál Ševětín se šestibodovým náskokem před Novou Bystřicí, českobudějovickému okresnímu přeboru suverénně dominovala rezerva Roudného. Vítězem A skupiny 3. třídy se stal Slavoj Temelín, skupinu B vyhrálo mužstvo vedené kapitánem a starostou obce zároveň - SK Planá. Nejnižší fotbalovou soutěž v regionu, čtvrtou třídu, ovládla Nová Ves u Českých Budějovic.

Fincentrum krajský přebor – 30. kolo: Kaplice – Hluboká 5:2 (3:2), Týn nad Vltavou – Dražice 2:0 (1:0), Roudné – Chýnov 4:0 (2:0), Písek B – Jankov 1:1 (1:0)

I. A třída sk. A – 26. kolo: Osek – Zliv 3:1 (0:1), Olešník – Katovice 1:0 (1:0), Dříteň – Netolice 2:0 (1:0)

I. A třída sk. B – 26. kolo: Rudolfov – Lišov 4:3 (3:1), Lokomotiva České Budějovice – Čtyři Dvory 6:1 (6:1), Slavia České Budějovice – Hrdějovice 2:2 (0:0), Soběslav – Dobrá Voda 2:0 (1:0), Borovany – Malšice 1:3 (1:1), Kamenný Újezd – Bavorovice 0:8 (0:4)

Text:Pavel Kacerovský, Budějcká Drbna

Štítky Soběslav, SK Dynamo České Budějovice, krajský přebor, SK Slavia Praha, Fincentrum, Chýnov, Týn nad Vltavou, Roudný, Dražice, Jankov