Počasí dnes18 °C, zítra23 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav

Motor předvedl parádní obrat a porazil Litoměřice

Ve 40. kole Chance ligy hostil Motor na domácím ledě Litoměřice a byla z toho parádní podívaná. Hosté sice vedli o tři branky, ale Jihočeši nesložili zbraně a nakonec slavili výhru 5:4. O vítěznou branku se postaral ve třetí třetině Vít Christov.

Už ve čtvrté minutě otevřeli Středočeši skóre, když se trefil Peter Jánský. Zanedlouho využili hosté i další početní výhodu a po trefě Martina Kadlece vedli 2:0. Domácím fanouškům se druhá branka vůbec nelíbila, protože padla z ofsajdového postavení. Snížit v závěru mohl Jiří Šimánek, ale v první třetině držel Beran nulu.

I do druhé třetiny vstoupili lépe hosté a po gólu Markuse Korkiakoskiho vedli už 3:0. Následoval fantastický obrat v podání budějovického týmu. Snížit se podařilo Pavlu Pýchovi, který zároveň překonal rekord Jiřího Říhy. Na rozdíl jedné branky stáhl manko soupeře Martin Novák a vyrovnat se podařilo Davidu Gilbertovi.

Obrat dokonali svěřenci Václava Prospala na začátku třetí třetiny, kdy se po pěkné akci prosadil Václav Karabáček. Jenže radost z vedení netrvala dlouho. Ani ne za minutu srovnal Ondřej Jurčík a skóre bylo znovu nerozhodné. Rozuzlení celého utkání přišlo osm minut před koncem, kdy se po odrazu trefil Vít Christov a nakonec vystřelil svému týmu výhru 5:4.

ČEZ Motor otočil duel se Stadionem

Sobota, 11. ledna 2020, 21:02

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Stadion Litoměřice 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 27. Pýcha (J. Kloz), 31. M. Novák (Gilbert, Karabáček), 33. Gilbert (Vydarený), 42. Karabáček (M. Novák, Suchánek), 48. Christov – 4. Jánský (Jurčík), 11. M. Kadlec (Helt, Voženílek), 22. Korkiakoski (Kangas), 42. Jurčík (Baláž). Rozhodčí: Souček, Sýkora – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 259. Střely na branku: 33:26. Zblokované střely: 14:13. Vhazování: 49:24.

Motor: Klouček – Pýcha, Allen, Vydarený, Lytvynov, Suchánek – Karabáček, J. Kloz, Z. Doležal - M. Novák, Gilbert, Michnáč - Beránek, Šimánek, Holec - Christov, Prokeš, J. Veselý - Endál.

Litoměřice: A. Beran – Marcel, Walter, Jebavý, Klejna, Strejček, Váchal, Baláž – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Helt, Korkiakoski, Kangas – Jurčík, M. Havelka, Jánský – Brabenec, D. Sklenář, Kropáček.