pátek 30. října 2020 Tadeáš

Motor proti Slavii uhrál jenom bod, s Pražany prohrál po prodloužení

Ve 42. kole Chance ligy hokejisté Motoru přišli o sérii šesti výher v řadě, když podruhé v řadě prohráli s pražskou Slavií. Jihočeši v zápase dvakrát vedli, ale hostům se vždy podařilo srovnat a bod navíc jim v prodloužení vystřelil Martin Ondráček.

Do zápasu vstoupili domácí hokejisté velice dobře a už po necelých čtyřech minutách se radovali z úvodní branky. Lukáš Endál dostal kotouč do palebné pozice a navázal na gólovou trefu z Chomutova. Poměrně brzy se Pražanům podařilo srovnat, když se z dorážky trefil exbudějovický Filip Vlček. V dalších minutách stálo při Motoru velké štěstí, protože tyčku postupně trefili Bílek, Kuťák i Novák.

Ani druhá třetina nepoznala vítěze. Po tečovaném pokusu Babky se k odraženému kotouči dostal Jan Kloz a vrátil svému týmu ztracené vedení. Slavia zůstala aktivní a šla si za dalším vyrovnáním. Dočkala se těsně po polovině zápasu, kdy Vlček našel Vítězslava Bílka a čerstvá posila z Kladna srovnala na 2:2.

Vstup do třetí třetiny měli domácí velmi dobrý a hned po pár vteřinách si vypracovali početní výhodu. Nevyužili ji a hra se postupem času srovnala. Čekalo se, kdo se chopí vedení a udělá důležitý krok k vítězství. Blízko ke gólu měl David Gilbert, ale sám před Michajlovem si neporadil. Utkání tak v řádné hrací době nenašlo vítěze.

Prodloužení mohl rozhodnout obránce Allen, jenže nejprve minul a o pár chvil později trefil tyč. Na druhé straně byl úspěšnější Martin Ondráček, když rovněž nastřelil brankovou konstrukci, ale kotouč se mu odrazil velice příhodně, takže ho napálil za dezorientovaného Strmeně a vystřelil svému týmu vítězství.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Slavia Praha 2:3p (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Endál (Michnáč, Allen), 26. J. Kloz (Šimánek, Babka) – 6. Vlček (Jar. Brož), 31. Bílek (Vlček), 63. Ondráček. Rozhodčí: Ondráček, Pilný - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 4:4. Využití: Bez využití. Diváci: 5 922. Střely na branku: 25:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

Motor: Strmeň – Vydarený, Babka, Pýcha, Allen, Lytvynov, Suchánek – Christov, Prokeš, Holec – M. Novák, Gilbert, Karabáček – Šimánek, J. Kloz, Z. Doležal – Beránek, Michnáč, Endál – J. Veselý.

Slavia: Michajlov – J. Novák, Hejda, P. Hořava, Hovorka, Ryzák, Valík, Veber – M. Ondráček, Kuťák, Šmerha – J. Doležal, Vrdlovec, Bílek – Jar. Brož, Vlček, Šteiner – Hotěk, Kohút, Kubica.

Ohlasy po zápase:

Václav Prospal (Motor): "Zasloužená prohra. Od první minuty jsme byli ve všem horší než soupeř. Můžeme být rádi, že máme alespoň jeden bod za prohru v prodloužení. Bezprostředně po zápase pro to žádné vysvětlení nemám, musíme se podívat na video. Ale určitě jsme neodehráli dobrý zápas."

Miloš Říha mladší (Slavia): "Čtyřicet minut jsme měli výborný pohyb a dostávali jsme se i do šancí. V první třetině jsme třikrát nastřelili tyč. Třetí třetinu jsme špatně začali, dostali jsme se pod tlak, ale do vyložených šancí jsme domácí nepouštěli. Vyhráli jsme zaslouženě."