čtvrtek 26. listopadu 2020 Artur

Ligový kolotoč se opět roztáčí. Kluby se budou muset obejít bez diváků na tribunách

První a druhá fotbalová liga dostaly výjimku od ministerstva zdravotnictví a po měsíční koronavirové pauze mohou znovu začít. Profesionální soutěže se opět rozběhnou dnešní předehrávkou 7. ligového kola, v němž Jablonec přivítá Brno. Za přísných opatření startuje také hokejové extraliga. Na zápasy nebudou mít bohužel přístup diváci.

Jednotlivé sporty musely před restartem požádat ministerstvo o udělení výjimky. Fotbal ji získal s tím, že musí dodržovat velmi striktní podmínky. Podle aktualizované verze zdravotního protokolu například týmy musí podstoupit testy nejdříve 48 hodin před výkopem duelů.

Fotbal bez diváků, divadla téměř bez omezení. Nerozumím rozdílu, komentuje nová opatření šéf fotbalové asociace

Těžké časy nyní zažívají profesionální i amatérští sportovci. Vláda od pondělí kvůli zhoršující se epidemiologické situaci v zemi vyhlásí nouzový stav, který zasáhne i sport. Soutěže sice mohou pokračovat, ale budou se smět konat pouze bez...

„Je to kratší doba, než kterou jsme aplikovali v předchozích obdobích, a především hostujícím týmům to může způsobit logistické potíže. Přesto ale věřím, že i toto kluby zvládnou,“ uvedl předseda LFA Dušan Svoboda.

Dynamo přivítá Zlín

Pokud nedojde k nečekaným komplikacím, už o víkendu by se mohlo rozběhnout 7. kolo nejvyšší soutěže a Dynamo by doma mohlo přivítat Zlín.

„Samozřejmě se těším a doufám, že se hrát začne. Dělám fotbal proto, abych hrál,“ říká záložník Filip Havelka, který také popsal poslední měsíc bez soutěžního zápasu. „Alespoň trénovat jsme mohli. Člověk se samozřejmě udržuje, ale chybí mu směřování té snahy k vrcholu týdne, kterým je zápas. Je to prostě takové ubíjející.“

Podobné pocity má i zkušený obránce Jiří Kladrubský. „Samozřejmě jsme celou situaci sledovali všichni v kabině. Těším se na to moc. Snad budeme moc hrát, i když to bude asi bez diváků. Ale zase ta hra bude mít náboj. Máme co dohánět a napravovat.“

Motor musí stihnout osm zápasů za měsíc

A zatímco Dynamo přivítá Zlín v sobotu od 16:00, pouhou hodinu poté odstartuje extraligový zápas Motor s Karlovými Vary. Ve zbytku listopadu pak stihne jihočeský zástupce v extralize ještě dalších osm zápasů.

„Programu přizpůsobujeme tréninky, které jsou kratší a intenzivnější. A intenzitu, rychlost a nasazení z tréninku budeme chtít dostat do zápasů," odhaluje asistent trenéra Aleš Totter.

Ohodnoť článek

Štítky korona, vláda, fotbal, hokej, Dynamo, Motor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.