Počasí dnes20 °C, zítra19 °C
Čtvrtek 19. září 2024  |  Svátek má Zita

Motor v prvním zápase sezony vítězí nad Karlovými Vary

Motor v prvním zápase extraligové sezony porazil po dobrém kolektivním výkonu Karlovy Vary. Když po, pro diváky nezáživné první třetině, a dobrém výkonu ve třetině druhé. Dokázal pečetit výhru, brankou do odkryté klece Jan Ordoš ve třetině třetí. Motor si tak připisuje první tři body do extraligové tabulky. Další body může zapsat hned pozítří, kdy zajíždí na led mistrů z Třince.

Motoru v prvním zápasu extraligové sezony chyběl stále se ze zranění léčící Brant Harris. V případě Jana Štencela se již povedlo zranění doléčit a tak nic nebránilo jeho zapojení do extraligového kolotoče od prvních minut.

Opatrný úvod utkání nakonec lépe ustál Motor, když si první střelu z dost uctivé vzdálenosti připsal Pech.Tým ze západu Čech velmi dobře a rychle bruslil, což ukázala již ve čtvrté minutě formace s Černochem ve středu útoku, která si připsala první šanci hostů. Později opět zahrozil Motor, když v polovině sedmé minuty našel, snad v největší šanci Motoru v první třetině, Toman Valského. Útočník s číslem 22 na dresu však pálil nad. O pět minut později si však největší šanci celé třetiny připsali hráči hostů, když samostatný únik Čihaře zlikvidoval výborným přesunem Milan Klouček.Za zmínku stojí ještě například pokusy Přikryla ze strany, oba mezi třináctou a šestnáctou minutou, nebo střela Kružíka ze strany v minutě sedmnácté. Ani jedna z výše zmíněných šancí však brankou neskončila, a tak se poprvé šlo do kabin za stavu 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté a vypracovali si i první šanci, ve které Redlichovi ve třetí minutě puk při zakončení sjel. O dvě minuty později pálil těsně vedle Gríger. Od této chvíle přebral otěže druhé třetiny domácí Motor, což ukázala i první branková situace zápasu. Milan Doudera dobře zpracoval puk ve středním pásmu po přihrávce Kachyni a neprodleně ho poslal s lehkou tečí, až k Martinu Beránkovi, který puk ladně zpracoval na útočné modré čáře a následný samostatný únik zakončil do protipohybu brankáře Frodla – 1:0 pro Motor. O necelou minutu později byl však velmi blízko vyrovnání Jiskra jeho šanci výborným zákrokem chytil Milan Klouček . V 11.minutě Gulaš přihrával do dobré šance Pýchovi, jeho střela bekhendem se však neujala .Další dobrou šanci spálil v samostatném úniku Kubík, jehož střela rozvlnila ochrannou síť nad brankou. Když už si někteří diváci V Budvar areně mysleli, že je čas na přestávkové občerstvení, přišlo vyloučení Čihaře, které v čase 39:36 potrestal Milan Gulaš, který dostal nabito od Reillyho z druhé strany hřiště – 2:0 pro Motor .Do kabin po druhé třetině šel tedy spokojenější Motor, jelikož vedl 2:0.

Úvod poslední periody byl ve znamení přelévání hry ze strany na stranu, které ukončily, až dvě přesilové hry na obou stranách v minutě 44. a 45. Týmy si v nich, ale nevytvořily žádné kloudné šance, a tak se zápas do své poslední desetiminutovky dostal velmi rychle. V ní si Motor vybojoval ještě jednu výhodu přesilové hry, v ní střílel zajímavě Valský, na Frodla, si ale nepřišel. V padesáté šesté minutě se nechal vyloučit Doudera, hosté si výhodu umocnili ještě odvoláním Frodla, nějaké tři minuty před koncem zápasu.O minutu později, ale puk vyvezl Doudera společně s Janem Ordošem, který neměl nejmenší problém trefit prázdnou branku. Ve zbylém průběhu si už hosté nepřipsali žádnou šanci, a tak odjíždí z Budvar areny s prázdnou. Motor v dalším zápase čeká v pátek Třinec v neděli pak na led Budvar areny zavítá pardubické Dynamo.

Banes Motor České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. M. Beránek (Doudera, Kachyňa), 40. Gulaš (Reilly, Kovařčík), 59. Ordoš (Doudera, Valský) Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Zíka, Thuma Vyloučení: 3:2 Využití: 1:0 V oslabení: 1:0 Diváci: 6095 Střely na branku: 26:35 Průběh utkání: 3:0

Motor: Klouček (Strmeň) – Doudera (A), Kachyňa, Štencel, Reilly, Pýcha, Kubíček, Vráblík – Ordoš, Kondelík, Gulaš (C) – Olesen, Pech (A), M. Beránek – Kovařčík, Koláček, Přikryl – Kubík, Toman, Valský

Karlovy Vary: Frodl (Hamalčík) – Mamčics, Jaks, Reunanen, Mikyska, D. Moravec, Šalda, Plutnar – Jiskra (A), Ilomäki (A), O. Beránek – Gríger, Salsten, Kružík – Čihař, Černoch (C), Sapoušek – T. Redlich, Šír, Koffer