Počasí dnes21 °C, zítra19 °C
Neděle 19. května 2024  |  Svátek má Ivo

Bonusový bod na Kladně vystřelil Václav Prospal

Skvělý zápas byl podle očekávání k vidění na kladenském zimním stadionu. Hvězdy domácích Rytířů i českobudějovického Mountfieldu se opět ukázaly v plné síle a dokázaly středeční duel nesmírně zatraktivnit. Z velmi cenné výhry 3:2 se nakonec radovali hosté.

Obě branky Kladna dal fenomenální Jaromír Jágr, budějckým mužem zápasu se stal Václav Prospal. Sedmatřicetiletý forvard zaznamenal premiérový extraligový gól své bohaté kariéry v 17. minutě střetnutí.

Rozhodnutí přišlo čtyři sekundy před koncem prodloužení, když domácího gólmana Cháberu za stavu 2:2 prostřelil podruhé tento večer zkušený Prospal. Skvělým výkonem se proti Rytířům blýskl brankář Motoru Pavel Kantor.

Rytíři Kladno - HC Mountfield 2:3p (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Jágr (Patera, Tlustý), 54. Jágr (Lukáč, Kameš) - 18. Prospal (Hanzal, Michálek), 47. Knotek (Květoň, Kohn), 65. Prospal. Rozhodčí: Turčan, Smitka - Charvát, Bejček. Vyloučení: 4:4, navíc Šimánek (CEB) 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 4246.

Rytíři Kladno: Chábera - Židlický, Kameš, Majeský, Růžička, Procházka, Piskáček, Doudera - Tlustý, Plekanec, Jágr - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Látal - Kuchler, Melka, Eberle - Lukáč.. Trenér Zdeněk Vojta.

HC Mountfield: Kantor - Ptáček, Frühauf, Ference, Vydarený, Kolarz, Jank, Vráblík - Dej, Mertl, Podlešák - Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, Kohn, Šimánek - Suja, Knotek, Květoň - Červený. Trenér Peter Draisaitl.

Štítky hokej, Rytíři Kladno, HC Mountfield, extraliga, Václav Prospal, SK Kladno, Mountfield Hradec Králové, Jaromír Jágr, Pavel Kantor, Madeta Motor České Budějovice, Peter Draisaitl, Zdeněk Vojta