Finsko pokořeno, Mountfield se vrací neporažen

Severská mise hokejistů českobudějovického Mountfieldu byla úspěšná. Jihočeši vyhráli také druhé utkání s finským soupeřem a připsali si do tabulky European Trophy cenné tři body. Po čtvrteční porážce Kuopia 3:2 na samostatné nájezdy udolali i dalšího účastníka tamní nejvyšší soutěže Kärpät Oulu.

Domácí hráči měli v úvodu střetnutí převahu, kterou korunovali v 7. minutě vedoucím gólem Joonase Komulainena. Mountfield však dokázal skóre ve svižné první třetině ještě vyrovnat, když se necelé tři minuty před přestávkou po přihrávkách Kuchejdy a Mertla prosadil Roman Pšurný.

Herní pohodu z konce úvodní dvacetiminutovky si českobudějovičtí hokejisté přenesli i do další části. Nedlouho po skončení vlastního oslabení se ke střele napřáhl kapitán hostujícího celku František Ptáček a vsítil rozhodující branku zápasu.

Hrdinou třetí třetiny se stal gólman HC Mountfield Jakub Kovář, který dokázal zlikvidovat všechny nebezpečné pokusy domácích. Jelikož se skóre nezměnilo ani při závěrečném power-play, když hosté hráli navíc ještě bez vyloučeného Mertla, zápas mezi Oulu a Českými Budějovicemi skončil 1:2.

Další duel východní divize European Trophy, kde nyní figurují Jihočeši na třetím místě za Slovanem Bratislava a Plzní, sehraje Motor ve čtvrtek od 17.30 hodin doma právě proti lídrovi tabulky ze slovenského hlavního města, který ještě nepoznal hořkost porážky.

Kärpät Oulu – HC Mountfield České Budějovice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Komulainen (Körkkö) - 17. R. Pšurný (Kuchejda, Mertl), 25. Ptáček (Martynek, Mertl). Rozhodčí: Hämäläinen, Rönn - Lohi, Sormunen. Vyloučení: 4:5. Diváci: 1300.

Sestava Mountfieldu: Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Mikuš, Vráblík, Kolarz – Šimánek, Kašpařík, Martynek – Gulaš, Langhammer, Pletka – Sailer, Červený, Podlešák – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Mikeska. Trenér František Výborný.

Štítky Mountfield Hradec Králové, Finsko, Kärpät Oulu, European Trophy, Kuopio, Roman Pšurný, František Ptáček, Jakub Kovář, SK Dynamo České Budějovice, Madeta Motor České Budějovice