Počasí dnes14 °C, zítra17 °C

Hokejový souboj pivních měst vyhráli Budějčáci

Náročný týden uzavřeli hokejisté českobudějovického Mountfieldu třetím domácím vítězstvím v řadě, když dokázali porazit po mistrovském Třinci a silné Slavii Praha i houževnatou Plzeň. Zápas rozhodly dva góly Jiřího Šimánka a perfektní výkon gólmana domácích Jakuba Kováře.

Tentokrát si museli diváci v Budvar aréně počkat na první gól až do šesté minuty, kdy zaznamenal svoji první extraligovou trefu jedenadvacetiletý obránce Roman Vráblík.

Příznivci Motoru se mohli znovu radovat až ve 29. minutě poté, co Slovinec Kranjc vystřelil od modré a jeho projektil tečoval za Svobodova záda Pavel Kašpařík. Ještě před koncem druhé třetiny se však podařilo plzeňským indiánům snížit gólem juniora Jakuba Jeřábka – 2:1. Domácí naštěstí další tlak Plzně ve druhé třetině ustáli a další branku již neinkasovali.

Vítězný gól na 3:1 padl ve 45. minutě, když Jiří Šimánek zužitkoval Kašpaříkovu přihrávku z levého rohu kluziště. Za minutu a půl sice vykřesal hostům jiskřičku naděje parádní trefou pod horní tyčku Radek Duda, necelých deset minut před koncem si však připsal Jiří Šimánek svoji druhou gólovou trefu v tomto zápase a uzavřel skóre na konečných 4:2.

V aktuální tabulce Tipsport extraligy ledního hokeje figuruje HC Mountfield na druhém místě za Vítkovicemi, které mají stejně jako Jihočeši na svém kontě devět bodů.

Podrobnosti o utkání mezi Mountfieldem a Plzní včetně ohlasů několika přímých aktérů vám Budějcká Drbna nabídne v průběhu dalšího pracovního týdne.

HC Mountfield – HC Plzeň 1929 4:2 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky a asistence: 6. Vráblík (Podlešák, Mikeska), 29. Kašpařík (Kranjc, Gulaš), 45. Šimánek (Kašpařík), 51. Šimánek (Květoň, Novák) – 38. Jeřábek (Duda, Dvořák), 47. Duda (Dresler).Vyloučení:  4:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 23:32. Rozhodčí: Jeřábek, Kalivoda – Bláha, Kostka. Diváci: 4811.

HC Mountfield: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Němeček, Vráblík - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Květoň - Polodna, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Červený, Pšurný. Trenér František Výborný.

HC Plzeň 1929: Svoboda - Hanzlík, Jeřábek, Kaberle, St. Pierre, Růžička, Dresler, Dobrovolný - Vlasák, Straka, Duda - Mrňa, Hlinka, Kratěna - Petruška, Jan Kovář, Vostřák - Johnson, Pitule, Dvořák. Trenér Marian Jelínek.

Štítky Jiří Šimánek, Mountfield Hradec Králové, FC Viktoria Plzeň, Jakub Kovář, HC Slavia Praha, HC Oceláři Třinec, Pavel Kašpařík, Jakub Jeřábek, Radek Duda, Roman Vráblík