Motor uspěl na ledě průběžně čtvrté Slavie

Pět prohraných zápasů v řadě za sebou dokázali alespoň částečně odčinit hokejisté budějckého Mountfieldu v pátek večer na ledě Slavie Praha. V O2 areně nakonec vybojovali bonusový bod za výhru 2:1 po nájezdech. Rozhodující branku vstřelil Tomáš Knotek.

V takticky svázané bitvě padly v základní hrací době jen dvě branky - na gól Vydareného z 5. minuty odpověděl ještě v první třetině domácí Žejdl.

Pak už brankáři Kopřiva s Kovářem své brány hájili bezchybně a utkání dospělo až k penaltovému rozuzlení.

Zatímco Jakub Kovář vychytal oba slávistické střelce, na straně HC Mountfield se povedenými nájezdy prezentovali Knotek a Šimánek.

České Budějovice tak přerušily sérii pěti porážek a odvezly si z Prahy, z ledu čtvrtého celku tabulky, dva body.

V neděli od 17 hodin hrají Jihočeši ve Vítkovicích.

HC Slavia Praha - HC Mountfield 1:2sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Žejdl (Kučný, Růžička) - 5. Vydarený (Dej, Frühauf), rozhodující nájezd Knotek. Rozhodčí: Kalivoda, Minář - Svoboda, Horinek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3315.

HC Slavia Praha: Kopřiva - Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Beňovič, Kučný, Šulc - Jelínek, Alinč, Krenželok - Hertl, Růžička ml., Sklenář - Skokan, Žejdl, Tomica - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenér Vladimír Růžička st.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Jank, Vydarený, Frühauf, Kolarz, Dietz, Vráblík - Kotalík, Kohn, Mertl - Dej, Langhammer, Květoň - Suja, Knotek, Šimánek - Rousek, Červený, Švihálek. Trenér Peter Draisaitl.

Štítky hokej, HC Slavia Praha, HC Mountfield, extraliga, Madeta Motor České Budějovice, Mountfield Hradec Králové, Tomáš Knotek, Jakub Kovář, Vladimír Růžička, MFK Vítkovice, Peter Draisaitl