Motor vybojoval na kadaňském ledě cennou výhru

Velmi dramatické utkání odehráli hokejisté Českých Budějovic dnes večer v Kadani. Zápas s tradičním účastníkem první ligy z Ústeckého kraje byl dlouho otevřený, nakonec se ale štěstí přiklonilo na stranu Jihočechů, kteří zaslouženě získali body za výhru 3:5. Byl to jejich třetí triumf v řadě!

Do vedení šel Motor nedlouho před koncem první třetiny, když se ze skrumáže prosadil Jiří Moravec. V čase 24:25 se Miroslavu Třetinovi povedl samostatný únik na jedničku a Budějčáci vedli 0:2.

Jejich euforii ale po šestadvaceti sekundách zkrotil kadaňský útočník Roman Chlouba. Znovu se skóre měnilo ve 46. minutě, bohužel pro hosty trefil šibenici Halmošiho branky Petr Mainer a bylo vyrovnáno - 2:2.

Za další půlminutu šel Motor znovu do vedení zásluhou Jiřího Ferebauera, který potrestal chybu domácího brankáře. Tomu puk vyklouzl a budějcký forvard ho zasunul za Strmeňova záda.

Tím však drama nekončilo - ve 49. minutěv přesilovce pět na tři neproměnil tutovku Kotalík, Jakub Stehlík ve vlastním oslabení Budějčákům ujel a bylo podruhé vyrovnáno.

Skóre 3:3 ale dlouho nevydrželo a Petr Šachl ještě před závěrečnou desetiminutovkou dorazil střelu Melky. Poslední minutu a půl zkoušela hrát Kadaň power play. Ale neúspěšně. Zaváhání domácího obránce využil Zdeněk Ondřej a bylo rozhodnuto - 3:5.

Motor figuruje po čtyřech kolech na pátém místě prvoligové tabulky se ziskem devíti bodů. V Budějcích se půjde na hokej zase ve středu od půl šesté. Do Budvar Arény přijede mužstvo HC Stadion Litoměřice.

SK Kadaň - HC Motor České Budějovice 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 25. Chlouba (Charousek, Mainer), 46. Mainer (Rutta), 49. Stehlík (Chlouba) - 18. Moravec (Kuchejda), 25. Třetina (Kotalík), 47. Ferebauer, 50. Šachl (Melka, Vráblík), 60. Ondřej. Rozhodčí: Smitka - Belko, Rozlílek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 1:0.

SK Kadaň: Strmeň (Maštalířský) - Havel, Szakal, Rutta, Opalek, Kopáč, Stehlík, Pelc - Jíra, Kůs, Ton - Mainer, Charousek, Chlouba - Hammerbauer, Gajovský, Hanták - Fronk, L. Novák, J. Novák. Trenér Karel Soudek.

HC Motor České Budějovice: Halmoši (Bláha) - Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Kříž, Prokop - Kotalík, Skuhravý, Třetina - Ferebauer, Melka, Bárta - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Mavrojanidis, Vaniš, Turek. Trenér Radek Bělohlav.

Pořadí 1. ligy ČR 2013/2014 po 4. kole: 1. Jihlava, 2. Beroun, 3. Mladá Boleslav, 4, Olomouc, 5. MOTOR, 6. Havlíčkův Brod, 7. Litoměřice, 8. Třebíč, 9. Havířov, 10. Benátky nad Jizerou, 11. Kadaň, 12. Ústí nad Labem, 13. Most, 14. Šumperk.

Štítky hokej, SK Kadaň, HC Motor České Budějovice, 1. liga ČR, Madeta Motor České Budějovice, Sportovní klub Kadaň, Roman Chlouba, Petr Mainer, Ústecký kraj, Jiří Moravec, Jakub Stehlík, Petr Šachl, Zdeněk Ondřej, HC Stadion Litoměřice